Reklama

"Taka jest straż miejska w Rzeszowie." Mamy odpowiedź komendanta [FILM]

Opublikowano:
Autor:

"Taka jest straż miejska w Rzeszowie." Mamy odpowiedź komendanta [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W internecie zahuczało po filmiku, który nagrał pan Paweł. Podczas Święta Niepodległości chciał, by strażnicy miejscy zainterweniowali w sprawie, jego zdaniem, źle zaparkowanego auta. Stało ono tuż przy przejściu dla pieszych, za znakiem "Koniec parkingu płatnego", na chodniku. Opinie internautów co do tego, czy jego reakcja była słuszna, są podzielone. Wątpliwości rozwiewa odpowiedź zastępcy komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

O tym, jak straż miejska nie podjęła interwencji po zgłoszeniu pana Pawła, byłego instruktora jazdy i zawodowego kierowcy, pisaliśmy tu: "Taka jest straż miejska w Rzeszowie" Interwencja [FILM]

Mieszkaniec Warszawy, który 11 listopada odwiedził stolicę Podkarpacia, napisał skargę do komendanta rzeszowskiej straży miejskiej. 16 listopada odebrał wiadomość z odpowiedzią. Przekazał nam ją do publikacji. Dodajmy, że my również poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie, ale mimo przypomnień i prób dodzwonienia się do siedziby strażników miejskich, odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

PRZYPOMNIJMY, O JAKIEJ SPRAWIE PISZEMY:

Co panu Pawłowi napisał zastępca komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie? Czy przyznał mu rację?

 

"Na wstępie bardzo Panu dziękuję za zgłoszoną skargę, jest ona jak najbardziej zasadna i to nie podlega żadnej dyskusji. Zdaję sobie sprawę, że zachowanie strażnika nie jest dla jego przełożonych powodem do dumy, jak również nie najlepiej świadczy o Straży Miejskiej w Rzeszowie. Rażąca nieznajomość przepisów i niekompetencja strażnika jest aż na to, wystarczającym powodem dla którego podejmujący interwencję strażnik powinien być ukarany.

Dodatkowo stan wiedzy strażnika, bo mówimy tu przecież o podstawowych przepisach z zakresu ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zostanie przez przełożonych zweryfikowany.

Kończąc jeszcze raz przepraszam, również za sposób zachowania strażnika, ton jego rozmowy z Panem i sposób podjęcia przez niego interwencji a w zasadzie niepodjęcia interwencji."

Z wyrazami szacunku,
Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie
Marek Kruk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE