Reklama

Szpital wraca do normalnej pracy [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Szpital wraca do normalnej pracy [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pandemia koronawirusa ponownie daje o sobie znać w tarnobrzeskim Szpitalu Wojewódzkim. Zakażeni lekarze na oddziale neurologii i Szpitalnym Oddziale Ratunkowym! Potwierdzony patogen u jednej z pracownic laboratorium medycznego. Przez całą majówkę nie przybyło zakażonych.

4.05:

Przez cały długi majowy weekend w tarnobrzeskim Szpitalu Wojewódzkim nie przybyło zakażeń koronawirusem. To dobry znak, a dyrekcja placówki już zapowiada powrót przyjęć i zabiegów na większości oddziałów.

- Od 5 maja do normalnej pracy wraca Oddział Neurologii. W tym tygodniu zabiegi planowe powrócą na Oddział Chirurgii Dzieci, a od 5 maja rehabilitacja wznowi przyjmowanie pacjentów ambulatoryjnych. Personel tego oddziału został podzielony na dwie części.

- mówi Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala.

29.04:

Obecność koronawirusa została potwierdzona u pracownika prywatnego laboratorium diagnostycznego, które działa w budynku Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Chora została przewieziona do Szpitala Zakaźnego w Łańcucie. Laboratorium zdezynfekowano i nadal funkcjonuje, a odnotowany przypadek zakażenia nie powinien dodatkowo zakłócić pracy lecznicy.

Służby sanitarne zostały powiadomione o zdarzeniu. Nieoficjalnie wiemy, że jednak do tej pory pozostali pracownicy laboratorium nie mieli przeprowadzanych żadnych badań na obecność koronawirusa, a cały kontakt z sanepidem został ograniczony do zebrania danych osobowych. Udało nam się ustalić, że centrala firmy ALAB podjęła decyzję o pobraniu wymazów od pracowników tarnobrzeskiego laboratorium.

27.04:

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnego pracownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego tarnobrzeskiej lecznicy. Sanepid pobrał wymazy od kolejnej grupy pracowników pogotowia. Osoby, które miały styczność z zakażonymi zostały odsunięte od pracy. Obecnie Szpitalny Oddział Ratunkowy w Tarnobrzegu pracuje w normalnym trybie.

25.04:

Oddział Neurologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu wstrzymał w sobotę, 25 kwietnia, przyjęcia pacjentów. Okazało się, że dwóch pracowników Oddziału Wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, u których potwierdzono ostatnio zakażenie SARS-CoV-2 pracuje również na tarnobrzeskiej neurologii. Przeprowadzono wywiad epidemiczny, mający ustalić z kim kontaktowały się zakażone osoby z oddziału neurologicznego. Kilkoro pracowników odsunięto od pracy i poddano kwarantannie. WIĘCEJ O KORONAWIRUSIE W NOWEJ DĘBIE!

Koronawirusa potwierdzono także u pracownika tarnobrzeskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Prawdopodobna przyczyna? W ubiegłym tygodniu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zmarła 65-letnia pacjentka, u której test potwierdził zakażenie koronawirusem. Pisaliśmy o tym wydarzeniu TUTAJ. Oddział został zdezynfekowany i normalnie przyjmuje pacjentów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE