Reklama

"SZKLANKA" znów na Podkarpaciu. Jest kolejne OSTRZEŻENIE IMGW

Opublikowano:
Autor:

"SZKLANKA" znów na Podkarpaciu. Jest kolejne OSTRZEŻENIE IMGW - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ma żartów. Gołoledź, jaka panuje na Podkarpaciu, jest niebezpieczna. Zjawiska meteorologiczne, które ponownie zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mogą spowodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Komunikat wydała również podkarpacka policja.

KOMUNIKAT KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W RZESZOWIE

Panująca obecnie na terenie województwa podkarpackiego pogoda sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej. 

Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować. Apel kierujemy również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. 

Z 8 na 9 stycznia obowiązywały ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nie wszyscy zastosowali się do alertów, co powodowało kolizje, niektóre z dróg były nieprzejezdne lub panowały skrajnie niebezpieczne warunki. Ostrzeżenie 2 stopnia obowiązuje także do 10 stycznia do godziny 6. Dotyczy powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych

- przestrzega IMGW.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE