Reklama

Stwórz własną ceramikę dzięki warsztatom w Mielcu! [WYWIAD]

Opublikowano:
Autor:

Stwórz własną ceramikę dzięki warsztatom w Mielcu! [WYWIAD] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W centrum jednego z podkarpackich miast - Mielca, powstała pracownia ceramiczna, która oferuje warsztaty dla mieszkańców. Dzięki nim możesz stworzyć własną ceramikę.

Ceramika jest niezwykle interesującą, ale także wymagającą wiele cierpliwości dziedziną sztuki. Do tej pory w Mielcu nie było takiego miejsca, gdzie można było przyjść i stworzyć formy z gliny pod okiem instruktora, wypalić je w piecu i cieszyć się własnym dziełem. To już się zmieniło. Wszystko dzięki pomysłowi Lidii Płotnikiewicz i jej męża Piotra. Mieszkańcy Mielca mają niesamowitą okazję do tworzenia form ceramicznych.

Jak się to wszystko zaczęło?

Ceramikę w pracowniach plastycznych ośrodków kultury bardzo rzadko można spotkać ze względu na bardzo skomplikowany proces tworzenia. Trudno też dostać materiały niezbędne do tworzenia w takich miejscowościach jak nasze miasto. Przede wszystkim niezbędny jest specjalny piec do wypalania ceramiki. Naprzeciw tym wyzwaniom wyszła pani Lidia, która postanowiła z miłości do tego rodzaju sztuki stworzyć swoją własną autorską pracownię, gdzie będzie się dzielić swoim doświadczeniem. Kilka miesięcy temu w Mielcu na "Pasażu" narodziła się pracownia ceramiczna. Cyklicznie odbywają się tam warsztaty dla różnych grup wiekowych.

- Cały ten pomysł, myślę, urodził się podczas naszych podróży po Włoszech. To właśnie tam zachwyciłam się ceramiką, która znajduje się prawie w każdym regionie. Pomyślałam sobie, że właściwie to czemu nie stworzyć właśnie takiej pracowni u nas. Zaczęłam się zastanawiać, jak rozpocząć taką działalność, łącząc wszystkie swoje zainteresowania. Umiejętności miałam, bo jestem nauczycielem plastyki. Problemem był sam(...)

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE