Reklama

Studenci opuszczą akademiki Politechniki Rzeszowskiej. Mają zostać wykorzystane do kwarantanny

Opublikowano:
Autor:

Studenci opuszczą akademiki Politechniki Rzeszowskiej. Mają zostać wykorzystane do kwarantanny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda Ewa Leinart wydała polecenie opuszczenia akademików przez studentów. Powód? Mają zostać wykorzystane jako miejsca do przeprowadzania kwarantanny.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej będą zmuszeni do opuszczenia swoich akademików, gdyż te mają zostać wykorzystane przy pandemii koronawirusa. W domkach studencki mają znajdować się szpitale polowe. Początkowo traktowano to jako zwykłą plotkę, lecz rzeczniczka prasowa Politechniki wszystko potwierdza, a dziś (13 marca) wydano oficjalny komunikat w tej sprawie.

- W związku z wytycznymi, którymi dostaliśmy od Pani wojewody dzisiaj w godzinach rannych, przygotowaliśmy oficjalny komunikat. Pani wojewoda zwracała się do nas z prośbą o spowodowanie opuszczenia akademików przez studentów Politechniki, sugerując, że miejsca te mogą zostać przeznaczone na potrzeby kwarantanny. Ustosunkowaliśmy się do tego i podjęliśmy działania.

- mówi  Anna Karwacka, rzeczniczka prasowa Politechniki Rzeszowskiej.

Wszystkie akademiki poza D.S. Alchemik lub D.S Akapit mają zostać przeznaczone na potrzeby kwarantanny. W tym ostatnich zamieszkają pracownicy uczelni, studenci mający pracę stałą w Rzeszowie oraz uczestnicy programu Erasmus. Jako pierwsze oddane zostaną D.S. Aviata, a następnie D.S. Ikar, a w przypadku dalszej potrzeby - kolejne w uzgodnieniu z kierownictwem osiedla.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Politechniki Rzeszowskiej - bieżąca praca Akademickiego Radia i Telewizji "Centrum" pozostanie bez z mian.

- W przypadku pozostawienia przedmiotów osobistych w pokojach, dopuszcza się możliwość ich komisyjnego spakowania i przekazania do magazynu przez pracowników osiedla studenckiego. 

- podają władze Politechniki w oficjalnym komunikacie.

Co więcej - dwa dni temu (tj. 11 marca) władze Politechniki Rzeszowskiej wydały oficjalny komunikat, w którym poinformowali o odwołaniu wszystkich zajęć. Jest to efekt rządowego polecenia o zamknięciu większości miejsc publicznych, a przede wszystkim placówek edukacyjnych na dwa tygodnie. O odwołaniu zajęć Politechnika Rzeszowska poinformowała na swoich mediach społecznościowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE