Reklama

Strażacy bez wozu! Gmina bez pełnej ochrony przeciwpożarowej

Opublikowano:
Autor:

Strażacy bez wozu! Gmina bez pełnej ochrony przeciwpożarowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ochotnicza Straż Pożarna w Myscowej w powiecie jasielskim została bez wozu. Ich prawie 50-letni Star został wycofany z podziału bojowego - poinformował portal remiza.pl

Jak przyznają druhowie z Myscowej, ich Star 660 – najstarszy wóz w gminie i jeden z najstarszych w powiecie jasielskim – przez częste awarie generuje duże koszty, które są pokrywane z kasy gminy, a czasami przez nich samych.

- Po naprawie jednej awarii, następuje druga. Teraz doszło do sytuacji, że od 3 października jednostka nie posiada żadnego samochodu, efektem jest słabsza ochrona przeciwpożarowa gminy Krempna i Magurskiego Parku Narodowego

- cytujemy portal remiza.pl

Star 660 jest już mocno wyeksploatowany. Dystanse, które przychodzi mu pokonywać (między innymi pożar lasu w miejscowości Ożenna oddalonej o blisko 30 km) to dla niego męczarnia, a także niebezpieczeństwo dla druhów, którzy udają się nim do akcji!

- Gmina Krempna nigdy nie będzie w stanie pozyskać bez pomocy samochodu ratowniczo-gaśniczego, ponieważ jej budżet tego nie udźwignie! Jaka tragedia musi się stać, aby sytuacja ze stanem samochodów w naszej gminie uległa zmianie?

– napisali druhowie na swojej stronie.

Jednostka nie marzy o fabrycznie nowym samochodzie, wystarczy młodszy i bezawaryjny. Pozostaje mieć nadzieję, że cała sprawa zakończy się pozytywnie, bo pomoc zaoferowała m.in. europosłanka, Elżbieta Łukacijewska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE