Reklama

Straż Miejska z nowymi uprawnieniami. Już od 30 sierpnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SM w Krakowie

Straż Miejska z nowymi uprawnieniami. Już od 30 sierpnia - Zdjęcie główne

foto SM w Krakowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od 30 sierpnia strażnicy miejscy i gminni zyskają nowe uprawnienia do wystawiania mandatów. To pokłosie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 lipca.

Straże miejskie i gminne zyskały uprawnienia do kontroli zachowania na drogach i chodnikach rowerzystów, użytkowników urządzeń do transportu osobistego (rolki, łyżworolki) i użytkowników elektrycznych hulajnóg. Czego dotyczą nowe przepisy?

CZYTAJ TAKŻE:

Strażnicy miejscy i gminni, którzy zauważą i udowodnią, że poruszający się szybciej niż piesi wcześniej wspomnianymi pojazdami, będą mogli wystawić mandat karny. Będzie można dostać również mandat za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Niemniej straże miejskie i gminne wskazują, że nie mają realnych narzędzi do dokonywania pomiarów prędkości. Ich zdaniem przepis ten będzie martwy w użyciu-strażnicy nie mogą używać żadnych narzędzi do pomiaru prędkości. 

Do tej pory (i zapewne tak pozostanie), strażnicy, którzy zauważyli nieprawidłowe zachowanie cyklistów, udzielali upomnień. 

Liczba użytkowników hulajnóg, rolkarzy i rowerzystów ciągle wzrasta, a nie wszyscy stosują się do obustronnego porządku na drogach, chodnikach czy ciągach pieszo-rowerowych., 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy