Reklama

Straż Graniczna zatrzymała Ukraińca. To już 150 fałszywe prawo jazdy

Opublikowano:
Autor:

Straż Graniczna zatrzymała Ukraińca. To już 150 fałszywe prawo jazdy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To prawdziwa plaga fałszywych praw jazdy na Podkarpaciu. Straż Graniczna ujawniła już 150 podróbkę w 2019 roku, to oznacza, że prawie co drugi dzień ujawniane są fałszywki.

Ukraiński kierowca busa został złapany przez Straż Graniczną w Budomierzu (powiat lubaczowski). Praktycznie sam wpadł im w ręce. Ukrainiec zgłosił się do kontroli granicznej 15 listopada. Nie jechał sam - wiózł ze sobą 9 pasażerów.


Straż Graniczna bardzo szybko odkryła, że prawo jazdy, które zostały rzekomo wydane przez władze ukraińskie, tak mogą być fałszywką. Specjalistyczne badania tylko to potwierdziły - brakowało różnych zabezpieczeń, a dane zawarte w dokumencie miały niewłaściwy format. Ukrainiec usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.


Oskarżono go o wykorzystanie podrobionego dokumentu jako autentycznego. Kierowca busa od razu przyznał się do winy. Teraz sprawa zostanie skierowana do sądu - Ukraińcowi odmówiono wjazdu do Polski i zawrócono go na Ukrainę, również z powodu braku wymaganego ubezpieczenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE