Reklama

Strajk Kobiet od Tarnobrzega po Bieszczady

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Strajk Kobiet od Tarnobrzega po Bieszczady - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpacka Młoda Lewica podsumowuje pierwszy pełny tydzień Strajku Kobiet w bastionie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej wywołało prawdziwą burzę. Według tego wyroku dopuszczalność przerwania ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest z niezgodna z Konstytucją. Aborcja będzie więc możliwa jedynie w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki oraz w przypadku, kiedy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego. 

Fala protestów szybko rozlała się po całym kraju i od kilku dni wielu Polaków żyje Strajkiem Kobiet. Nie inaczej jest na Podkarpaciu, a to przecież "wyborczy bastion Prawa i Sprawiedliwości", miejsce gdzie są gminy w których PiS zdobywa nawet 90 procent poparcia.


Czytaj także:


 

Podkarpacka Młoda Lewica zaprezentowała podsumowanie pierwszego tygodnia Strajku Kobiet w województwie. 

Okazuje się, że protesty odbyły się w 19 podkarpackich miastach, miejscowościach, a nawet wsiach. Razem 35 pikiet!

- To jest wojna i to nie koniec! Kolejne protesty już są zaplanowane, a Wy nigdy nie będziecie szły same.

- napisano na Facebooku Młodej Lewicy.

Protesty odbywały się w stolicy województwa Rzeszowie, dużych miastach jak Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Sanok, Krosno, Dębica, Przemyśl, czy też Mielec. Organizatorzy cieszą się, że na ulice nie boją się wychodzić także mieszkańcy małych miejscowości, jak Wetlina, Ustrzyki Dolne lub Strzyżów. Media w całym kraju obiegło na przykład zdjęcie Strajku Kobiet na szczycie Smereka.

POLACY O ABORCJI

67 procentów Polaków opowiada się za utrzymaniem dotychczasowego "kompromisu aborcyjnego" – wynika z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. Jednocześnie aż 78,9 proc. badanych negatywnie ocenia orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.


Zobacz także:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE