Stok narciarski w Rzeszowie. Na co ratusz wyda miliony złotych? [WIZUALIZACJE]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa stoku narciarskiego w stolicy innowacji ma być realizowana w dwóch etapach. Docelowo obiekt, który powstanie na terenach przyłączonych do Rzeszowa, będzie całoroczny. Szacuje się, że jego wykonanie pochłonie około 47 milionów złotych. Pomimo sporego szumu medialnego wokół tematu, władze miasta wciąż nie wiedzą jak zapewnić inwestycji odpowiednie finansowanie.

Ratusz już jest w posiadaniu gotowej koncepcji stoku narciarskiego. Obiekt ma powstać na os. Matysówka, pomiędzy ul. Łany i ul. Wierchową . Obiekt powstanie na powierzchni 27 hektarów. Przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m przy średnim spadku na poziomie 9 proc. Górna cześć stoku położona będzie na wysokości 361,92 m n.p.m. Wysokość dolna na 253,07 m n. p. m.

Według koncepcji, przygotowanej przez firmę formArchitekci z Rzeszowa, na stoku znajdzie się m.in. strefa snowparku, budynki gastronomii oraz wypożyczalnia sprzętu. Wyciąg ma być obsługiwany przy pomocy kolei liniowej krzesełkowej, a dla najmłodszych przygotowana zostanie tzw. „ośla łączka”. To nie wszystkie ciekawostki. Okazuje się również, że stok będzie funkcjonował przez cały rok.

- Stok będzie funkcjonował całorocznie. W okresie zimowym przeznaczony będzie do jazdy na nartach i desce, natomiast w okresie wiosennym, letnim oraz jesiennym do jazdy na rowerach. Zaprojektujemy tory do downhillu. Będzie też letni tor saneczkowi i ścianki wspinaczkowe.


- tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. 

W ramach inwestycji powstaną dwa budynki usługowo-techniczne w dolnej i górnej części stoku. We wspomnianych budynkach znajdą się m.in. biura, toalety, kasy biletowe, restauracja oraz pomieszczenia dla instruktorów. Realizacja inwestycji zostanie podzielona na dwa etapy. 

– W pierwszym etapie powstaną dwa budynki,  kolejka linowa krzesełkowa oraz trasa zjazdowa wraz z, „oślą łączką” oraz zlokalizowana obok trasa łatwa. W drugim etapie będziemy chcieli stworzyć trasy rowerowe, snowpark, strefę rozrywki oraz trudniejszą trasę narciarską z torem slalomowym letniego toru saneczkowego.


- zdradza Maciej Chłodnicki. 

Całokształt inwestycji ma uzupełnić elektroniczny system sprzedaży biletów, monitoring oraz parking dla około 400 samochodów i 13 autobusów. Według wstępnych szacunków, budowa stoku, o jakim marzą miejscy urzędnicy, to aż 47 mln zł. Podkreślmy, że na dzień dzisiejszy władze miasta wciąż nie wiedzą skąd wezmą pieniądze na realizację inwestycji. 

 

rafal.bolanowski@korso.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE