Reklama

Status osoby zaszczepionej. Co zyskamy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPRM

Status osoby zaszczepionej. Co zyskamy? - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Michał Dworczyk | foto KPRM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zdradził, że rząd pracuje nad rozporządzeniem dotyczącym statusu osoby zaszczepionej.

To już niemal pewne. Rząd wprowadzi rozporządzenie, w którym opisany będzie status osoby zaszczepionej na Covid-19 wraz z przywilejami, wynikającymi z tego tytułu. 

- W tej chwili jest już wprowadzony status osoby zaszczepionej. Przewidujemy rozporządzenie, a nie ustawę, które będzie regulowało kwestie takie, które wymagają uregulowania poza uchwałą Rady Ministrów.

- przyznaje Michał Dworczyk. 

Wiemy także jakim przywilejem będą się cieszyć osoby zaszczepione. 

- Osoba zaszczepiona będzie m.in. zwolniona z konieczności odbywania kwarantanny po powrocie do kraju. Osoba skutecznie zaszczepiona ma gwarancję nie tylko, że sama się nie zarazi wirusem, ale też nie będzie rozsiewała tej choroby dalej. 

- zdradził polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

Pozostałych informacji nie ujawniono. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że zniesienie kwarantanny będzie jedynie jednym z wielu przywilejów.

Podczas wczorajszej (7 stycznia) konferencji prasowej, szef KPRM informował, że zaszczepionych zostało łącznie 177 863 Polaków, a w punktach szczepień znalazło się 204 tys. dawek szczepionki,  spośród których 215 dawek zostało zutylizowanych z uwagi na mechaniczne uszkodzenia.

Michał Dworczyk przekazał, że przy około 200 tys. zaszczepionych zanotowano osiem przypadków "lekkich niepożądanych odczynów poszczepiennych".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy