Reklama

Spektakularna akcja policjanta z Komisariatu Wodnego w Krakowie

Opublikowano:
Autor:

Spektakularna akcja policjanta z Komisariatu Wodnego w Krakowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po otrzymaniu zgłoszenia o tonącym mężczyźnie, policjant popłynął motorówką na miejsce zdarzenia i uratował go.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10 czerwca) po godzinie 16. Jeden z kierowców przejeżdżający przez most Powstańców Śląskich w kierunku ulicy Starowiślnej nagle zatrzymał pojazd, wysiadł z niego i skoczył do Wisły. Świadkowie zdarzenia od razu powiadomili służby ratunkowe. 

- Dyżurny komisariatu wodnego, gdy tylko otrzymał zgłoszenie o człowieku znajdując się w wodzie błyskawicznie odpalił motorówkę i w pojedynkę ruszył z pomocą - relacjonuje małopolska policja.

Mundurowy po kilka minut dotarł na miejsce, gdzie dostrzegł mężczyznę, który raz po raz znikał pod wodą i ponownie wypływał na powierzchnię. Tonący będący najprawdopodobniej w szoku wzbraniał się przed ratunkiem. Zdeterminowany policjant jednak nie dawał za wygraną i wciągnął mężczyznę na pokład motorówki.

- Asp.szt. Wojciech Zięba, dyżurny Komisariatu Wodnego w Krakowie wykazał się niebywałą odwagą i determinacją w swoim działaniu. Jego wczorajsza spektakularna akcja ratownicza pokazała, że w każdej sytuacji bez względu na okoliczności jakie jej towarzyszą policjant nawet z narażeniem własnego życia zawsze będzie nieść pomoc potrzebującym - czytamy na stronie małopolskiej policji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE