Reklama

Specjalne pakiety profilaktycznych dla tarnobrzeżan [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Specjalne pakiety profilaktycznych dla tarnobrzeżan [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tarnobrzeski samorząd rozprowadzi 17 tysięcy pakietów z maseczkami, rękawiczkami i płynami dezynfekcyjnymi wśród mieszkańców miasta.

20.04:

Do pomocy w rozprowadzaniu pakietów zgłosili się żołnierze z jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej. W poniedziałek rozpoczęła się dystrybucja, a pierwsze pakiety już trafiły do mieszkańców Tarnobrzega. Wkrótce do samorząd dotrą kolejne paczki z maseczkami, rękawiczkami oraz płynem do dezynfekcji.

19.04:

Pakiety z maseczkami, rękawiczkami ochronnymi i płynem dezynfekującym są przez weekend przygotowywane w tarnobrzeskim Urzędzie Miasta.

- Urzędnicy w ramach wolontariatu, przygotowują dla Państwa pakiety. W każdym zestawie, trzypaku, znajdziecie - 300 ml płynu do dezynfekcji rąk, dwie maseczki wielokrotnego użycia oraz rękawiczki. Dystrybucja trzypaków rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Odpowiedzialni za nią są przewodniczący osiedli podmiejskich, wspierani przez Ochotniczą Straż Pożarną, a w mieście spółdzielnie mieszkaniowe. Pozytywnie na naszą prośbę o pomoc w dystrybucji odpowiedziały też Wojska Obrony Terytorialnej - mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Włodarz miasta zwraca także uwagę na to, że jeśli już posiadamy sporo płynu, maseczek, czy też rękawiczek to zawsze miejski pakiet możemy przekazać komuś, kto nie ma, albo nie mógł zabezpieczyć sobie odpowiedniej ilości tych atrybutów.

Fot. UM Tarnobrzeg

15.04:

Do każdego gospodarstwa w Tarnobrzegu trafią dwie maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący.

- Dostosowujemy swoje działania zarówno do aktualnej sytuacji, w tym dynamiki wzrostu zachorowań w mieście, ale też do aktualnie obowiązujących wytycznych. W związku z wprowadzeniem obowiązku zakrywania ust i nosa poza miejscem zamieszkania zdecydowaliśmy o zaopatrzeniu mieszkańców w maseczki. Będą to maseczki wielokrotnego użytku, certyfikowane. W pakietach, jakie do mieszkańców trafią, będzie też płyn do dezynfekcji rąk o pojemności 300 ml. Płyn został pozytywnie zaopiniowany przez Sanepid. Dołączymy do tego też parę rękawiczek -  informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Kiedy pakiety trafią do mieszkańców? To uzależnione jest od terminu dostawy zamówionych przez miasto artykułów ochronnych.

- Liczymy, że do końca tygodnia zamówienie do nas dotrze, wówczas od najbliższego poniedziałku rozpocznie się dystrybucja. Do rozdania będzie 17 tysięcy pakietów. Zapotrzebowanie oszacowaliśmy na podstawie deklaracji śmieciowych. Za dystrybucję na osiedlach podmiejskich odpowiedzialni będą przewodniczący osiedli wspierani przez Ochotniczą Straż Pożarną, w mieście zadania tego podjęły się spółdzielnie mieszkaniowe, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Siarkowiec" oraz Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Przygotowania pakietów wolontariacko podjęli się urzędnicy. Za włączenie się w to zadanie wszystkim już teraz serdecznie dziękuję - dodaje prezydent Bożek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE