Reklama

Śmiertelna bakteria w rzeszowskim szpitalu! Jest odporna na antybiotyki!

Opublikowano:
Autor:

Śmiertelna bakteria w rzeszowskim szpitalu! Jest odporna na antybiotyki! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedna z pacjentek Kliniki Chorób Wewnętrznych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 2 w Rzeszowie jest nosicielką bakterii New Delhi.

Pacjentka z bakterią znajdowała się na oddziale wewnętrznym. Wiadomo również, że od kobiety zdążyły się zarazić dwie kolejne osoby. Wstrzymano przyjęcia na oddział. Osoby z bakterią New Delphi zostały odizolowane. Badaniom poddano cały personel i wszystkich pacjentów oddziału. 


CZYTAJ TAKŻE: Policjanci z drogówki zakażeni koronawirusem!


Bakteria New Delhi to szczep pałeczek jelitowych Klebsiella pneumoniae. Bakteria jest szczególnie niebezpieczna z uwagi na fakt, że jest odporna na wiele antybiotyków. W niektórych przypadkach na wszystkie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zalicza bakterię do 12-nastu najbardziej niebezpiecznych drobnoustrojów na świecie. 

- Na szczęście pacjenci są nosicielami bakterii, nie mają objawów. Na razie nikt z personelu nie jest nosicielem tej bakterii. 

- wyjaśnia Małgorzata Przysada, zastępca dyrektora ds. medycznych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

To nie pierwszy raz kiedy śmiertelna bakteria pojawia się w szpitalu. W listopadzie ubiegłego roku, wykrytą ją u 31-letniego Polaka, który doznał wypadku na Ukrainie. Kilka dni później superbakterię wykryto u u 14-letniej dziewczynki.

 

Więcej informacji wkrótce!

 


CZYTAJ WIĘCEJ: KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE