Reklama

Skażone jajka! Na skorupkach wykryto groźną bakterię!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Skażone jajka! Na skorupkach wykryto groźną bakterię!  - Zdjęcie główne

Jajka skażone Salmonellą! Wycofano je ze sprzedaży | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partii jajek z chowu klatkowego. W komunikacie czytamy, że na powierzchni skorupek wykryto bakterie Salmonelli z grupy D. Bakteria stanowi istotne zagrożenie dla naszego organizmu.

Wycofane z obrotu jajka są produkowane przez jedną z największych polskich firm, dlatego dostępne są praktycznie w każdym większym sklepie. W ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że wykryto obecność pałeczek Salmonella z grupy D na powierzchni skorupek oraz w samej treści jaj.

Chodzi o produkt "Jaja z chowu klatkowego. 10 świeżych jaj. Klasa wagowa M, klasa A”, z terminem spożycia 23.10.2021 i o numerze partii 23/10/2021T12. Kod na skorupkach jaj to 3PL16071303H6. Podmiot wprowadzający do obrotu: Polskie Fermy Grupa Producentów Sp. z o.o., Włostowa 109D, 48-317 Korfantów Zakład pakowania i sortowania jaj PL 16075903.

W przypadku kiedy mamy w swojej lodówce te jajka należy je natychmiast wyrzucić. Spożycie produktów skażonych bakterią Salomonelli prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, głównie ze strony układu pokarmowego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy