Reklama

Skatowany podpalony pies z uciętymi nogami. Policja szuka sprawcy!

Opublikowano:
Autor:

Skatowany podpalony pies z uciętymi nogami. Policja szuka sprawcy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 lipca w godzinach południowych mieszkaniec Tarnobrzega zgłosił straży miejskiej, że w okolicach kompleksu garaży Kamionka leżą okaleczone i podpalone zwłoki psa. Sprawę wnikliwie bada policja. Sprawcy może grozić kara za działanie ze szczególnym okrucieństwem.

Psa barbarzyńsko skatowano na wszystkie możliwe sposoby: miał obcięte lub oberwane nogi - przednie całkowicie, a tylne częściowo, był nadpalony, na jego ciele znajdują się rany kłute. Zawiadomiona przez mieszkańca Tarnobrzega straż miejska przekazała sprawę policji, sam teren odgrodziła, by wykonać oględziny, bo mowa tu o przestępstwie. Co grozi osobie, która się go dopuszcza, reguluje Artykuł 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt:

Art. 35. och. zw.
Odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem:

1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policja ustala właśnie, kto był właścicielem psa. biera informacje, które mogłyby pomóc ustalić sprawcę.

Wiesz, kto mógł tak skatować psa? Nie zastanawiaj się - zgłoś to na policję! Zadzwoń pod numer 112.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE