Reklama

"Skandale i skandaliści" w Krośnie

Opublikowano:
Autor:

"Skandale i skandaliści" w Krośnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Artystów oskarża się o obrażanie uczuć religijnych, nieprzyzwoitość, a ich twórczość nazywana jest wprost antysztuką. Czy rzeczywiście jest tak jak twierdzą niektórzy, że sztuka umarła? Czy artyście wolno wszystko?"

Czym jest i jakie ma znaczenie sztuka? Czym jest piękno? I czy wytwory artystyczne muszą warunek piękna spełniać? Nad podobnymi zagadnieniami łamali sobie głowy teoretycy sztuki, teolodzy i filozofowie. Ten rodzaj działalności człowieka ciągle się zmienia, ewoluuje nadążając za zmianami zachodzącymi w społeczeństwie czy technice; wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, a czasem je wyprzedzając, bądź negując.

Twórczość artystyczna na przestrzeni dziejów często przekraczała granice wyznaczone przez powszechnie akceptowane społeczne umowy, obyczajowość czy religijne normatywy. Dokonania artystów, szczególnie współczesnych nader łatwo wkraczają w obszary nieakceptowane przez część społeczeństwa. Artystów oskarża się o obrażanie uczuć
religijnych, nieprzyzwoitość, a ich twórczość nazywana jest wprost antysztuką.

Czy rzeczywiście jest tak jak twierdzą niektórzy, że sztuka umarła? Czy artyście wolno wszystko? Czy ma prawo podważać normy obyczajowe, naruszać społeczne tabu? Czy współcześni twórcy z artystów nie przekształcili się aby w publicystów, korzystających z narracji wizualnej po to, by komentować rzeczywistość?

Te i inne pytania padną w niedzielę 23 lutego o godzinie 11 w krośnieńskim Biurze Wystaw Artystycznych (Krosno ul. Portiusa 4, II piętro, sala audiowizualna) w trakcie prelekcji "Skandale i skandaliści".

- Zapraszamy do wspólnej dyskusji. Wykład adresowany jest do osób dorosłych. Poprowadzi go Grzegorz Stefański

- zachęcają organizatorzy, Biuro Wystaw Artystycznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE