Reklama

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Opóźnia się wyłonienie wykonawcy

Opublikowano:
Autor:

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Opóźnia się wyłonienie wykonawcy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po tym jak miasto uruchomiło przetarg na wykonanie inwestycji, potencjalni wykonawcy złożyli prawie 1000 pytań odnośnie jej przebiegu. Zarząd Transportu Miejskiego wciąż nie odpowiedział na wszystkie zapytania. Wyłonienie wykonawcy będzie możliwe dopiero na przełomie października i listopada.

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to przedsięwzięcie, które realizuje PKP PLK , PKP S.A oraz Urząd Miasta Rzeszowa. Docelowo projekt polega na stworzeniu integralnej przestrzeni łączącej w jednym miejscu kilka elementów. Powstanie jednopoziomowego parkingu na min. 110 miejsc wraz z miejscem przesiadkowym na placu przed dworcem kolejowym. Pojawi się 30 miejsc postojowych Kiss&Ride.

Projekt zakłada także przebudowę ulic. W ciągu ul. Bardowskiego zamontowane zostaną nowe wiaty przystankowe, zaś na skrzyżowaniu ul. Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Projektowanie ma potrwać do połowy 2021 r. Prace budowlane rozpoczną się zaraz po stworzeniu projektu. Obiekt za ok. 90 mln zł powinien powstać do końca 2023 r. 

Inwestycją zainteresowało się 15-nastu wykonawców, nie mniej jednak nie złożyli oni ofert na wykonanie zadania, lecz zaczęli od zadawania pytać odnośnie szczegółów przedsięwzięcia. Podła ich około tysiąca. Najpierw Zarząd Transportu Miejskiego, który w imieniu miasta prowadzi inwestycje, informował, że temat otwarcia ofert będzie rozstrzygnięty do końca sierpnia. Teraz sprawa wygląda nieco inaczej. 


- Jesteśmy na ostatnim etapie odpowiedzi na pytania. Nie odpowiadamy na pytania, które wpłynęły po 15 sierpnia. Sądzę, że do 11 września poznamy już oferty wykonawców. Otwarcie ofert powinno się odbyć jeszcze we wrześniu. 


- przekonuje Anna Kowalska, dyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie

Urzędnicy miejscy przekonują, że wykonawcy chcą grać na czas ze względu na sezon urlopowy. Udało nam się także ustalić, że po odpowiedzi na dotychczasowe pytania, wykonawcy zadają kolejne, aby tylko zyskać na czasie, gdyż wykonawcom brakuje pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. 

Jak na razie daty realizacji i zakończenia inwestycji nie ulegają zmianie. ZTM nie ma złudzeń i uważa, że dużym sukcesem będzie wyłonienie wykonawcy inwestycji na przełomie października i listopada br. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE