Reklama

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Miasto nareszcie poznało oferty

Opublikowano:
Autor:

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Miasto nareszcie poznało oferty  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do realizacji inwestycji zgłosiło się siedem firm. Władze miasta mają powód do zadowolenia, gdyż pięć ofert mieści się w wymaganiach finansowych.

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to przedsięwzięcie, które realizuje PKP PLK , PKP S.A oraz Urząd Miasta Rzeszowa, a dokładniej mówiąc Zarząd Transportu Miejskiego, który jest odpowiedzialny za stworzenie integralnej przestrzeni łączącej w jednym miejscu kilka elementów.


CZYTAJ TAKŻE: Informacje z Podkarpacia


Przetarg dotyczy budowy jednopoziomowego parkingu na min. 110 miejsc wraz z miejscem przesiadkowym na placu przed dworcem kolejowym. Pojawi się na nim m.in. 30 miejsc postojowych typu Kiss&Ride.

Projekt zakłada także przebudowę ulic. W ciągu ul. Bardowskiego powstaną nowe wiaty przystankowe, zaś na skrzyżowaniu ul. Grottgera i Asnyka znajdzie się rondo. Obiekt powinien powstać do końca 2023 r.


CZYTAJ TAKŻE: Rząd wykorzystuje koronawirusa. Nakaz noszenia maseczek to bezprawie! - grzmi poseł z Podkarpacia 


Pytania i przetarg

Po rozpoczęciu przetargu 8 czerwca bieżącego roku inwestycją zainteresowało się 15-nastu wykonawców, nie mniej jednak nie złożyli oni ofert lecz zaczęli od zadawania pytać odnośnie szczegółów przedsięwzięcia. Firmy zadały łącznie około 1000 pytań. 


ZTM na pytania odpowiadał od sierpnia. 9 października poznano ostateczną liczbę firm, która chce zrealizować inwestycje. Pojawiło się siedem ofert wycenionych od 73,7 do 109,2 mln zł. Ratusz na inwestycje zamierza przeznaczyć 91,5 mln zł, w związku z czym pięć przedstawionych ofert ma szanse na pozytywne rozpatrzenie władz miasta. Zapewne w ciągu najbliższego tygodnia zostanie podjęta decyzja o wyborze wykonawcy. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE