Reklama

Rzeszowska wylęgarnia wynalazków

Opublikowano:
Autor:

Rzeszowska wylęgarnia wynalazków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Masz pojęcie, że w Rzeszowie - jednym z trzech miast Polski, istnieje Inkubator Samsung, czyli program inkubacyjny, dzięki któremu startupowcy mogą realizować swoje projekty. I nie muszą być w przyszłości związane z marką Samsung. Przy pomocy mentorów i ekspertów opracowują wersję demonstracyjną gotową do poszukiwania pierwszych odbiorców.

Rozwój potrzebuje pasjonatów, którzy nigdy w żadnej korporacji pracować nie będą. Doskonale wie to jeden z największych producentów elektroniki na świecie – Samsung, który w trzech miastach na wschodzie Polski – Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku stworzył Inkubatory Samsunga

- podaje portal Money.pl

Samsung wybrał Rzeszów jako pierwsze miasto na wschodzie Polski. To tu w 2017 roku powstał pierwszy inkubator, a motywacją do wyboru tego właśnie miasta była jego historia i lotnicza tradycja.

- Miasto od lat związane z przemysłem lotniczym, gromadzące firmy opracowujące i wdrażające najnowsze technologie w tej branży. Tzw. Dolina Lotnicza przyciąga młode start-upy, poszukujące swojej szansy na rynku, a Podkarpacie staje się małą Doliną Krzemową

- czytamy na Money.pl

Inkubator w Rzeszowie działa w ramach IoT (Internet Rzeczy). To miejsce pracy zarówno dla zespołów jak i indywidualnych osób rozwijających swoje pomysły od koncepcji do prototypu.

Samsung zapewnia im miejsce pracy, wsparcie merytoryczne, pomaga też w poszukiwaniu finansowania.

Obecnie w IoT realizowanych jest aż 29 startupów z Rzeszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE