Reklama

Rzeszów w żółtej strefie! Prezydent apeluje do mieszkańców!

Opublikowano:
Autor:

Rzeszów w żółtej strefie! Prezydent apeluje do mieszkańców! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 3 października stolica województwa podkarpackiego zostanie umieszczona na liście żółtych stref w związku z pandemią koronawirusa. Na jakie obostrzenia muszą przygotować się mieszkańcy?

Na nowej liście stref znalazł się Rzeszów, w związku z czym od 3 października na terenie miasta będą obowiązywać nowe obostrzenia. Chodzi m.in. o limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. 

Co więcej, w siłowniach również będzie limit osób – jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 procent publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób (z wyłączeniem obsługi). Maseczkę trzeba będzie także nosić w miejscach publicznych, nie tylko w sklepie lub galerii handlowej.

Obostrzenia dotyczą także parków rekreacyjnych, gdzie będzie mogła się znajdować jedna osoba na 10 mkw. Limitami objęte zostaną  również imprezy na wolnym powietrzu, w których będzie mogło uczestniczyć jedynie 25 procent publiczności. 


CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Mniej widzów na trybunach stadionów


Prezydent apeluje

W związku z całą sytuacją głos zabrał prezydent Rzeszowa, który apeluje do mieszkańców o przestrzeganie wprowadzonych rygorów sanitarnych oraz rozważenie ograniczenia lub zawieszenia działań o charakterze nieobowiązkowym.

- Zdając sobie sprawę z tego, że nadchodzący okres zwiększenia ograniczeń w różnych sferach życia społecznego przyniesie utrudnienia i niedogodności, proszę o zachowanie w nadchodzących dniach dyscypliny, w szczególności w zakresie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, częstej dezynfekcji rąk oraz zachowania zasad społecznego dystansu.

- pisze Tadeusz Ferenc w apelu. 

Oprócz Rzeszowa w strefie żółtej na Podkarpaciu znalazły się powiaty mielecki i dębicki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE