Reklama

Rzeszów dał zielone światło na otwarcie żłobków i przedszkoli!

Opublikowano:
Autor:

Rzeszów dał zielone światło na otwarcie żłobków i przedszkoli! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 6 maja miejskie przedszkola i żłobki w Rzeszowie będą otwarte. Pedagodzy wspólnie z samorządem przygotowali się na spełnienie narzuconych norm sanitarnych.

Władze Rzeszowa podjęły decyzję, że od środy, 6 maja, będą otwarte miejskie żłobki i przedszkola. Decyzja była uzależniona od rodziców, którzy wykazali zainteresowanie opieką nad ich dziećmi. Około 15 procent rodziców dzieci ze żłobków i 25 procent z przedszkoli chce posłać swoje pociechy do miejskich przedszkoli i żłobków.

Samorząd jest w stanie spełnić wszystkie wymogi bezpieczeństwa Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS). Zgodnie z jego wytycznymi grupy nie mogą być większe niż 12-osobowe, a na jedno dziecko nie może przypadać mniej niż 4 metry kwadratowe powierzchni.

Pierwszeństwo w przyjęciu będą mieć dzieci rodziców pracujących w ochronie zdrowia, służbach mundurowych, handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Aby skorzystać z tych preferencji będą musieli wypełnić deklarację o swoim miejscu pracy. Miasto jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych do żłobków, natomiast są takie przedszkola, w których zainteresowanie rodziców opieką jest większe niż liczba miejsc. W takiej sytuacji będą obowiązywać kryteria postawione przez GIS.

Jeśli chodzi o personel to obecnie jest zapewniona obsada: 80 procent w żłobkach i 75 procent w przedszkolach. Zabezpiecza to całkowicie pełną obsługę dzieci. Rodzice dzieci, które nie zostaną zakwalifikowane do przyjęcia będą mogli pobierać zasiłek opiekuńczy do 24 maja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE