Reklama

Ruszyło szczepienie seniorów! Kolejne szpitale wstrzymują zapisy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Śląski Urząd Wojewódzki

Ruszyło szczepienie seniorów! Kolejne szpitale wstrzymują zapisy! - Zdjęcie główne

foto Śląski Urząd Wojewódzki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 25 stycznia rozpoczęły się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia w ponad 5 tys. punktów szczepień. Na Podkarpaciu kolejny szpital poinformował o problemach w realizacji programu.

Włodzimierz Czechowski, 87-letni kombatant ze Śląska jest pierwszym seniorem zaszczepionym na COVID-19 w Polsce. Szczepionkę podano w szpitalu tymczasowym, który działa w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Po grupie zero, w której byli medycy, dawkę szczepionki otrzymują teraz seniorzy, na początek ci, którzy skończyli 70 lat. Wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia jest w Polsce blisko 4,6 mln osób, w tym osób powyżej 80 lat jest ponad 1,75 mln, a osób w wieku 70-79 lat - ponad 2,8 mln.

Do 31 marca ma do Polski dotrzeć łącznie 3,1 mln szczepionek. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że każdą z nich już rozdysponowano i na tą chwilę nie mamy w kraju wolnych sztuk.

Z tego powodu pojawiają się kłopoty. Szpital Powiatowy w Nowej Dębie właśnie ogłosił, że nie można już się zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19.

"Z powodu niezależnego od SPZZOZ w Nowej Dębie ograniczenia ilości dostarczanych do szpitala szczepionek, wstrzymane zostają do odwołania zapisy na szczepienia populacyjne. Powrót do zapisów nastąpi z chwilą unormowania kolejnych dostaw szczepionek do SPZZOZ w Nowej Dębie. Do tego czasu prosimy uprzejmie o śledzenie naszej strony internetowej i zamieszczonych na jej łamach komunikatów. O przywróceniu terminu zapisów na szczepienia będziemy wszystkich zainteresowanych na bieżąco informować!"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy