Reklama

Ponad milion seniorów bez szczepionki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad milion seniorów bez szczepionki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 31 marca ma do Polski dotrzeć łącznie 3,1 mln szczepionek. Michał Dworczyk poinformował, że każdą z nich już rozdysponowano i na tą chwilę nie mamy w kraju wolnych sztuk.

Dzisiaj, tj. 25 stycznia powinny rozpocząć się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia w ponad 5 tys. punktów szczepień. 

- Do końca marca zaszczepimy 3,1 mln osób. 

- przekazał w sobotę Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów

Dodajmy, że łączna liczba seniorów powyżej 70. roku życia wynosi ok. 4,5 mln, w związku z czym grupa ponad miliona osób będzie musiała czekać na termin znacznie dłużej niż pierwotnie sądzono.

Szczepionki w drodze

Minister Michał Dworczyk i Marlena Maląg zaapelowali, aby osoby starsze nie szły do swoich przychodni w celu zapisania się na wolny termin. Dlaczego? Bo i tak nie zostaną zaszczepieni. Nie ma już wolnych szczepionek ani terminów szczepień. 

- Od jutra prowadzone będą szczepienia w ograniczonym trybie. Każdy punkt będzie miał ograniczoną liczbę dawek do 30 na tydzień ze względu na zmniejszone dostawy. 

- wyjaśniał szef KPRM.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła, że mimo iż obecna pula szczepionek się skończyła, to będzie ona uzupełniana. Podkreślmy, że Polska pozyskuje szczepionki w ramach wynegocjowanej przez Komisję Europejską umowy i na ten moment Pfizer wstrzymał dostawy, obiecując dostarczenie większej liczby szczepionek w późniejszym czasie. 

Rzecznik rządu Piotr Müller w ubiegły piątek zapowiedział możliwość wyciągnięcia konsekwencji wobec producenta szczepionek. 

- Będziemy rozważać kroki prawne wobec firmy Pfizer, jeśli dostawy szczepionek nie będą uzupełnione. 

- podkreślił Piotr Müller.

Warto podkreślił, że senior, który zostawi swoje dane przez infolinię 989 lub SMS o treści "Szczepimy się" pod numer 664 908 556 albo e-rejestrację za pomocą Profilu Zaufanego, otrzyma informację o najbliższej możliwości szczepienia. Rząd odradza osobiste wizyty w przechodniach. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy