Reklama

Rośnie liczba zachorowań w Rzeszowie

Opublikowano:
Autor:

Rośnie liczba zachorowań w Rzeszowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 16 sierpnia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie potwierdziła cztery pozytywne wyniki w kierunku zakażenia wirusem SARS CoV-2 , w tym jeden przypadek powiązany z weselem.

W ognisku wirusa znajdującym się w Szpital MSWiA w Rzeszowie potwierdzono łącznie 17 pozytywnych przypadków, w tym u siedmiu pacjentów (1 zgon), pięciu osób z personelu medycznego oraz pięciu osób z kontaktu.  

Drugie ognisko znajduje się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2. W placówce potwierdzono dziewięć wyników dodatnich, w tym: siedem pozytywnych  wśród personelu medycznego   oraz  dwie osób z kontaktu (mieszkańców powiatu przeworskiego).


- Wstrzymano przyjęcia  do kliniki ginekologii i położnictwa. Badania pacjentów i personelu są w toku, 47 osób  ze styczności objętych jest kwarantanną.


- tłumaczy Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie.

Kolejne źródło zakażeń zaistniało wśród uczestników wesela, które odbyło się w dniu 01.08.2020. Do dnia dzisiejszego potwierdzono w ognisku  19 osób zakażonych (12 z Rzeszowa, cztery z powiatu rzeszowskiego,  jedna z powiatu jarosławskiego i dwie z powiatu przeworskiego). Łącznie uczestników wesela było 92 i 2 osoby z obsługi. Wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną. 

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 871 osób


- Na dzień 17 sierpnia  WSSE w Rzeszowie  zaplanowała przebadanie 27 osób z kontaktu na terenie miasta Rzeszowa i powiatu  rzeszowskiego.


- dodaje Dorota Gibała.

Łącznie w dniu dzisiejszym potwierdzono 37 nowych przypadków w województwie podkarpackim. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1878 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 od początku pandemii. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE