Reklama

Rosjanie wycofują się z terenu elektrowni atomowej w Czarnobylu!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Rosjanie wycofują się z terenu elektrowni atomowej w Czarnobylu! - Zdjęcie główne

Elektrownia w Czarnobylu bez prądu! Służby Ukrainy apelują o pomoc społeczności międzynarodowej | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miało być szybkie zwycięstwo Rosji na Ukrainie, a tymczasem w czwartek, 31 marca, pojawiła się informacje, że armia Putina wycofuje się z terenu elektrowni atomowej w Czarnobylu.

31 marca o godzinie 12:13 czasu ukraińskiego w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej sporządzono i podpisano przez obie strony akt o odwrocie okupacyjnych wojsk Federacji Rosyjskiej z obiektu!

- Rejestruje się zwiększone ruchy wojskowych kolumn w stronę Białorusi, więc teraz wystarczy czekać aż Rosjanie ostatecznie dotrzymają słowa. Prawdopodobnie zostaną one skierowane na wschód Ukrainy, gdzie teraz Rosja chce skupić się na prowadzeniu wojny - napisano na Facebooku Napromieniowani.pl.

- Na terenie obiektu nie ma osób postronnych - przekazuje personel Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Mer miasta Sławutycz (je także opuścili Rosjanie - dodaje autor) Jurij Fomiczew, cytowany przez portal Ukrainska Prawda, informuje, że rosyjscy żołnierze, którzy opuścili Czarnobylską Elektrownię Atomową, zabrali ze sobą strażników z ukraińskiej Gwardii Narodowej, przetrzymywanych przez nich w charakterze zakładników od początku wtargnięcia 24 lutego.

Ukraiński Enerhoatom donosi, że wandalizm i grabieże bardzo zintensyfikowały się po ogłoszeniu decyzji o odwrocie. Nie ma wciąż informacji czy wycofanie się dotyczy wyłącznie elektrowni czy całej Strefy.

Wojska rosyjskie wycofują się również z okolic Kijowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy