Reklama

Resort obrony narodowej chce walczyć z antyszczepionkowcami. "Terroryści nie mogą udawać żołnierzy"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Resort obrony narodowej chce walczyć z antyszczepionkowcami. "Terroryści nie mogą udawać żołnierzy" - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Obrony Narodowej stanowczo zareagowało na działania antyszczepionkowców. Wkrótce mają zmienić się przepisy, dzięki którym możliwe będzie stosowanie sankcji wobec niektórych członków manifestacji i zgromadzeń.

Członkowie stowarzyszeń zrzeszających przeciwników szczepień na COVID-19 wielokrotnie brali udział w manifestacjach. Chcieli w ten sposób okazać, że nie zgadzają się na powszechne stosowanie preparatów przeciwwirusowych. Zdarzało się, że część z nich miała na sobie mundury z zasobów Wojska Polskiego. Ministerstwo Obrony Narodowej nie chce, aby działania uczestników konfliktów były utożsamiane z polską armią, dlatego znalazło sposób, aby temu zapobiec.

CZYTAJ TAKŻE:

MON przygotowało projekt rozporządzenia, który zakaże uczestnikom wszelkich demonstracji, manifestacji, strajków i zgromadzeń używania munduru wojskowego. Nowelizacja przepisów dotyczyć będzie również elementów stroju oraz symboli państwowych: flagi i godła. Powstać ma katalog, który precyzyjnie określi sytuacje, w których używanie przez cywili odzieży z zasobów MON będzie dozwolone. Obecnie nosić ją mogą uczniowie szkół mundurowych oraz członkowie organizacji współpracujących z WP. Nowe przepisy mają jednak zezwalać na używanie nieobowiązujących już wzorów umundurowania w celach rekreacyjnych, np. podczas łowienia ryb. W pozostałych przypadkach nakładane będą sankcje.

Antyszczepionkowi terroryści

O sprawie informował na swoim twitterowym profilu szef MON Mariusz Błaszczak. Minister nie szczędził słów krytyki wobec demonstrantów.  

- Antyszczepionkowi terroryści nie mogą udawać żołnierzy Wojska Polskiego. Zakończyliśmy prace nad przepisami, które jednoznacznie zakażą noszenia mundurów przez tego rodzaju grupy i wprowadzą sankcje. Stosowne rozporządzenie kierujemy do uzgodnień międzyresortowych.

- napisał Mariusz Błaszczak.

W ostatnim czasie dochodziło do wielu incydentów z udziałem grup antyszczepionkowców. Płonęły punkty szczepień, przerywane były happeningi promujące preparaty, w internecie wylała się fala hejtu wobec zwolenników szczepionek. Zarówno MON, jak i wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślali w publicznych wypowiedziach, że wszelkie akty przemocy i terroru państwo zamierza blokować, a wobec agresorów wyciągane będą odpowiednie konsekwencje.

Projekt rozporządzenia, dotyczący mundurów, znajduje się obecnie na etapie konsultacji międzyresortowych. Nowe przepisy zaczną obowiązywać już w kolejnym dniu po jego przyjęciu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy