Reklama

Renata Butryn: - Potępiamy ataki nienawiści. Oskarżenia prezydenta Stalowej Woli wobec PO są chybione

Opublikowano:
Autor:

Renata Butryn: - Potępiamy ataki nienawiści. Oskarżenia prezydenta Stalowej Woli wobec PO są chybione - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Liderka Platformy Obywatelskiej w Stalowej Woli Renata Butryn odniosła się do słów Lucjusza Nadbereżnego, który za słowne ataki na jego osobę i pogróżki śmierci od razu oskarżył opozycję.

O całej sprawie pisaliśmy szeroko już wcześniej.

Chciał zabić prezydenta Stalowej Woli>>>

Teraz głos w dyskusji zabrała opozycja, bo liderkę Platformy Obywatelskiej Renatę Butryn oburzyły oskarżenia, że za pogróżkami śmierci na pewno stoi PO oraz Ruch Ośmiu Gwiazd.

- Zawsze potępiałam, tak jak wielu członków PO język nienawiści, a już absolutnie te wpisy, w których pojawiają się jakiekolwiek groźby. Takie wpisy winny być natychmiast zgłaszane na policję. Oskarżenie PO bez wyników śledztwa, jest chybiony i niepoważny, a wręcz niegodny urzędu, który piastuje. Odnoszę wrażenie, że w ten sposób próbuje usprawiedliwić brudną kampanię na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy, język pogardy i odczłowieczania niektórych grup społecznych przez samego kandydata, co było jawnym naruszeniem podstawowych praw człowieka. Szeroko to komentowała prasa na całym świecie, i nie przysporzyło to chwały kandydatowi. Wielce prawdopodobne, że wpisy zrobił ktoś, kto jest mocno sfrustrowany, bez politycznych konotacji. Mam jednak wrażenie, że podziały i prowadzenie wojenek służy Prawu i Sprawiedliwości na każdym szczeblu.

- mówi Renata Butryn.

Zdaniem radnej ze Stalowej Woli stronniczy komentarz i bezpodstawne przypisanie groźby PO, pogłębia podziały w mieście i w Polsce i prezydent robi tak, bo jest przede wszystkim funkcjonariuszem partyjnym, a powinno być inaczej.

Swój sprzeciw wyraził także Ruch Ośmiu Gwiazd, który tak napisał do prezydenta Stalowej Woli.

- Po pierwsze potępiamy i zawsze będziemy potępiać wszelkie groźby czy próby fizycznego ataku na działaczy lub sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Po drugie: groźby nie mają nic wspólnego ani z Ruchem Ośmiu Gwiazd ani z PO. Proponujemy zgłosić sprawę na policję, zamiast wykorzystywać takie haniebne teksty w walce z nami lub opozycją i kłamać na nasz temat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE