Reklama

Recydywista kradł w B1 w Rzeszowie. Wiesz, gdzie się ukrywa?

Opublikowano:
Autor:

Recydywista kradł w B1 w Rzeszowie. Wiesz, gdzie się ukrywa? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poszukiwany jest Paweł Rybak z Rzeszowa, który ukrywa się przed policją po serii kradzieży w hipermarkecie B1 w Rzeszowie przy Alei Wincentego Witosa. Podejrzany o przywłaszczenie towarów ze sklepu ma 27 lat i kradzieży dokonał po odsiadce za podobne czyny.

Paweł Rybak odsiadywał wyrok za przywłaszczenie mienia w 2012 roku i kradzież z włamaniem w 2013 roku. W więzieniu był 1,5 roku w latach 2014 - 2016. W 2017 roku znów dokonał kradzieży. 

- Od 19 maja 2017 roku do 1 czerwca 2017 roku w hipermarkecie B1 przy ul. Witosa 21 w Rzeszowie, działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru dokonał zaboru w celu przywłaszczenia 12 sztuk butelek whiskey Jack Daniel’s oraz 12 sztuk szamponów marki Head Shoulders

- poinformowała Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.

Straty oszacowano na kwotę niemal 15 tys. zł. Paweł Rybak dokonał kradzieży w warunkach recydywy.

Ciekawą interpretację recydywy przestawiła Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze:

- Recydywa jest w każdej sytuacji dowodem świadczącym dobitnie, że orzeczona w przeszłości kara okazała się w stosunku do określonego sprawcy nieskuteczna, a z faktu pociągnięcia go do odpowiedzialności nie wyciągnął oczekiwanych przez sąd wniosków. Recydywa często dowodzi rażącego lekceważenia sobie elementarnych zasad porządku prawnego, a nawet determinacji w jego naruszaniu.

W związku z recydywą sprawa Pawła Rybaka nie będzie mogła być umorzona. Recydywa skutkuje zakazem wobec sprawcy orzekania grzywny albo kary ograniczenia wolności zamiast kary pozbawienia wolności – nawet jeśli występek jest zagrożony karą nieprzekraczającą 5 lat.

Jeśli wiesz, gdzie ukrywa się 27-latek, zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE