Reklama

Radzili o powodzi i sprzeciwili się promocji lesbijek i gejów [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Radzili o powodzi i sprzeciwili się promocji lesbijek i gejów [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sytuacja mieszkańców Podkarpacia w związku z powodzią i podtopieni w województwie to główne tematy ostatniej sesji sejmiku majowej sesji sejmiku. Radni dyskutowali także o promocji i afirmacji ideologii ruchów LGBT. Ostatecznie nie zgodzili się na tego rodzaju działania.

O sytuacji, w jakiej znalazło się Podkarpacie po fali intensywnego deszczu, mówiła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Przedstawiła raport o sytuacji mieszkańców w powiatach mieleckim, kolbuszowskim, dębickim oraz ropczycko-sędziszowskim.

- Skala zjawiska nie jest w pełni oszacowana, ten stan ciągle trwa, a zagrożenie ciągle istnieje – mówiła podczas sesji.

- Teraz, choć trwa szacowanie strat, musimy myśleć o solidarności z poszkodowanymi. Jako marszałek województwa już wystosowałem apel do samorządów, także samorządów województw o włączenie się w pomoc dla mieszkańców gmin, które ucierpiały w ostatnim czasie. Chcemy wnioskować o specjalną możliwość wykorzystania środków w ramach RPO WP na działania związane z naprawą szkód spowodowanych przez powódź – podkreślał marszałek Władysław Ortyl.

Podczas sesji radni przyjęli również stanowisko wyrażające sprzeciw wobec promocji i afirmacji ideologii ruchów LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender). Stanowisko zaprezentował radny Jacek Kotula.

- Kierując się dobrem wspólnym, troską o rodzinę oraz dzieci, a także poszanowaniem zasad konstytucji RP Sejmik Województwa Podkarpackiego wyraża sprzeciw wobec działań zmierzających do promocji ideologii tak zwanych ruchów  LGBT, których cele pozostają w głębokiej sprzeczności z zasadą wolności, tradycyjnymi wartościami chrześcijańskimi oraz prawem naturalnym – odczytał radny Kotula. Pozostali przyjęli to stanowisko. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE