Reklama

Radny miejski zrywa sesję rady. SIŁĄ WYCIĄGA opozycję [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Radny miejski zrywa sesję rady. SIŁĄ WYCIĄGA opozycję [FILM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od pewnego czasu sesje Rady Miejskiej w Przemyślu nie mogą się normalnie odbywać. Dlaczego? Ponieważ radni opozycji opuszczają ją. Polskie prawo nie pozwala na prowadzenie obrad bez połowy ustawowego składu. Tym razem jednak pewna granica została przekroczona.

W poniedziałek, 16 grudnia miała miejsce kolejna sesja Rady Miejskiej, którym głównym tematem było uchwalenie budżetu miasta oraz ustaleniu prognozy finansowej. Niestety, nie udało się radnym dojść do porozumienia, gdyż wynik głosowania wynosił 11 do 11.

Wszystko to z powodu nieobecności jednej z radnych, gdyż wówczas obóz rządzący (Koalicja Obywatelska i Wspólnie dla Przemyśla) ma tyle samo rajców, co opozycja (PiS, Regia Civitas i SLD). 

Opozycja postanowiła jednak pójść o krok dalej i opuścić obrady. Jednak nie każdy jej członek chciał to zrobić. Na pomoc dwóm "buntownikom" przyszedł radny Janusz Zapatocki, który po prostu... wyciągnął jedną z nich, a drugiego namówił do opuszczenia sali.

Wszystko zostało nagrane i upublicznione na fanpage'u Kukiz'15 Przemyśl. Widać na nim, jak Janusz Zapatocki namawia radnych do opuszczenia sesji, a także jak wyciąga radną Bogusławę Nowak (SLD) oraz przekonuje do wyjścia Tomasza Kulawika (SLD):

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE