Reklama

Psychiatria dziecięca pozbawiona dodatkowych pieniędzy! Zdecydował o tym PiS!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Onet

Psychiatria dziecięca pozbawiona dodatkowych pieniędzy! Zdecydował o tym PiS! - Zdjęcie główne

foto Onet

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie będzie większych pieniędzy na psychiatrię dziecięcą. Głosy posłów Prawa i Sprawiedliwości na komisji finansów okazały się decydujące.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że wśród nastolatków samobójstwa są drugą co do częstości przyczyną zgonów. Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw. Liczba zamachów samobójczych wśród małoletnich w wieku 7 - 18 lat rośnie z roku na rok: z 730 w 2017 r. do 772 w 2018 r. W I półroczu 2019 r. wyniosła już 485. 

W latach 2017 - 2019 (I półrocze) na łącznie 1987 zamachów samobójczych, 250 zakończyło się zgonem. W 585 przypadkach, przyczyną zamachów samobójczych była choroba psychiczna, a w 374 przypadkach zaburzenia psychiczne.

Ubiegłoroczny raport Najwyższej Izby Kontroli, dotyczący dostępności lecznictwa psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży, jasno pokazuje, że w Polsce psychiatria dziecięca praktycznie nie istnieje. 

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak w Senacie głosowali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Byli oni przeciwko przekazaniu dodatkowych 80 milionów złotych na ten cel. Poprawka ostatecznie została przyjęta i tutaj mamy kolejną niespodziankę.

Senator PiS Stanisław Karczewski mówił na łamach Onet.pl: - Wiem, że mamy dużo do zrobienia w psychiatrii dziecięcej. Na początku tygodnia premier z ministrem zdrowia przedstawią program zwiększonej o ponad 80 mln zł kwoty na psychiatrię dziecięcą.

Tymczasem we wtorek posłowie ... PiS odrzucili na komisji finansów poprawkę Senatu!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy