Reklama

Przez remont targu 30 rodzin może stracić źródło utrzymania

Opublikowano:
Autor:

Przez remont targu 30 rodzin może stracić źródło utrzymania  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od niemal 30 lat w Ropczycach funkcjonuje miejscowy bazar. Tam miejscowi kupcy sprzedają towary, co jest źródłem ich utrzymania. Bazar zresztą popularny jest nie tylko wśród handlowców, ale i kupujących. Jednak niewiele mu czasu zostało w formule, w jakiej działa obecnie. Ponieważ miasto zdobyło dofinansowanie na przebudowę, targ będzie urządzony w sposób nowoczesny, odpowiadający obecnym standardom, z jednym ale... Nie dla wszystkich handlujących starczy miejsca. Zaniepokojeni mieszkańcy zadziałali w sprawie. Z jakim skutkiem?

Ropczycki adwokat przygotował apel, pod którym mieszkańcy zebrali 1723 podpisy. Apel w obecności kilkunastu kupców został w przekazany na ręce burmistrza Ropczyc, Bolesława Bujaka.

- Apelujemy o: zapewnienie sprzedawcom miejsca targowego na czas remontu np. na terenie działki gminnej przy Dworcu PKS, zapewnienie w projekcie przebudowywanego targu miejsca na stałe stoiska handlowe dla dotychczasowych sprzedawców, powołanie Gminnej Komisji, która pomoże sprzedawcom znaleźć zatrudnienie lub inny lokal na terenie Ropczyc

- interweniował mieszkaniec Ropczyc. Zaznaczył też, jakie są powody apelu i zbierania pod nm podpisów:

- Niemalże 30 rodzin, które dotychczas handlowały na ropczyckim targu może stracić źródło utrzymania i większość z handlujących to osoby zbliżające się do wieku emerytalnego, a zatem z bardzo wysokim prawdopodobieństwem nie znajdzie pracy po opuszczeniu targu.

Adwokat wyraził nadzieję, że władze przychylą się do tych próśb. I tak się rzeczywiście stało. Miasto w odpowiedzi na apel podjęło rozmowy z kupcami z ropczyckiego targu.

- Padły jasne deklaracje: miasto pomoże znaleźć kupcom lokale zastępcze na czas remontu, pomoże części kupców w znalezieniu pracy, a w projekcie zostaną uwzględnione stoiska dla znacznej części dotychczasowych kupców

- poinformował.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE