Reklama

Przebudowa ośmiu ulic w Rzeszowie „wystartuje” jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Przebudowa ośmiu ulic w Rzeszowie „wystartuje” jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma, która zaskarżyła do Krajowej Izby Odwoławczej poprzedni przetarg została wybrana na wykonawcę robót budowlanych na ul. Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego.

Do realizacji inwestycji zgłosiło się pierwotnie siedem firm. Miasto zdecydowało się na wybór oferty Eurovia, która oszacowała inwestycje na ponad 45 mln zł. Ich oferta okazała się dla władz miasta korzystniejsza od propozycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów (oferta na ponad 46 mln zł) i właśnie firmy Strabag,  która zaskarżyła rozstrzygnięcie przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej.

- Firma Strabag zaskarżyła wyniki przetargu twierdząc, że inne firmy uczestniczące w postępowaniu podały nieprawidłowe informacje w dokumentacji. Otrzymaliśmy informacje od Krajowej Izby Odwoławczej, że musimy unieważnić wyniki wyboru.


- wyjaśnia wówczas Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.


CZYTAJ TAKŻE: Przy Wisłoku powstaną kolejne bloki


Roboty ruszą w tym roku

Po unieważnieniu przetargu ponownie przeanalizowano oferty firm i 24 września bieżącego roku zdecydowano się na zmianę wykonawcy. Została nim firma Strabag, która za przebudowę ulic otrzyma 49,6 mln zł. Miasto będzie musiało dołożyć około 600 tys. zł. Zanim jednak miasto podpisze umowę z wykonawcą, musi minąć nieco czasu. 

- Zakończyliśmy postępowanie i wyłoniliśmy wykonawcę. Teraz musimy poczekać 10 dni, ponieważ tyle czasu mają pozostali wykonawcy na złożenie ewentualnej skargi. Później cały przetarg musi zatwierdzić Urząd Zamówień Publicznych. Umowę z wykonawcą będziemy mogli podpisać za miesiąc. 


- tłumaczy Maciej Chłodnicki.

W rzeszowskim magistracie słyszymy, że wszelkie wcześniejsze komplikację odnoszące się do rozstrzygnięcia przetargu nie będą miały wpływu na terminy realizacji. Pierwotnie roboty budowlane miały się zakończyć w połowie 2022 roku. Ratusz chciałby, aby wykonawca rozpoczął rozbudowę jeszcze w tym roku.


CZYTAJ TAKŻE: Czy podmioty kościelne odzyskają pieniądze z banku PBS?


Będą utrudnienia

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa dwupasmowego ronda oraz stworzenie nowych połączeń komunikacyjnych. Modernizacja dróg w centrum miasta wiąże się także z poważnymi utrudnieniami w ruchu, nie mniej jednak na dzień dzisiejszy miejscy urzędnicy nie podają szczegółów. Wszelkie ustalenia w tej kwestii poznamy dopiero po podpisaniu umowy. 

Przebudowa ośmiu ulic jest jedną z części dużej inwestycji drogowej w mieście. Mowa o budowie Wisłokostrady, w skład której wchodzi stworzenie nowej drogi, która pobiegnie prawym brzegiem Wisłoka i połączy al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą oraz przebudowa ul. Maczka, poprzez przebudowę do czterech pasów ruchu i rozbudowa mostu Załęskiego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE