Tradycja procesji na Boże Ciało w Polsce ma swoje korzenie w średniowieczu i jest jednym z najbardziej uroczystych wydarzeń w kalendarzu liturgicznym. Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, obchodzona jest w Polsce od XIII wieku. Procesje te odbywają się w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego i mają na celu publiczne wyrażenie wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii.
Podczas procesji wierni niosą Najświętszy Sakrament w ozdobnym monstrancji, przechodząc przez ulice miast i wsi, zatrzymując się przy specjalnie przygotowanych ołtarzach polowych. Każdy z ołtarzy symbolizuje inny aspekt wiary chrześcijańskiej. Procesji towarzyszą pieśni religijne, modlitwy oraz dekoracje, takie jak kwiaty, girlandy i flagi.
Jesteśmy wam wdzięczni za przygotowanie ołtarzy i za uczestnictwo w tej procesji oraz za wspólną modlitwę. Dziękujemy również służbom mundurowym, policji tarnobrzeskiej i straży miejskiej za pomoc w zorganizowaniu tej procesji, władzom naszego miasta za życzliwość oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy dzisiaj tak licznie oddać cześć temu, który pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie.
- mówił proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu ks. Adam Marek
Zobacz zdjęcia z procesji Bożego Ciała zorganizowanej przez Parafię rzymskokatolicką pw. św. Barbary w Tarnobrzegu we współpracy z Parafią Chrystusa Króla:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.