Reklama

Prezes PGNiG rodem ze Stalowej Woli. Wcześniej był ministrem finansów

Opublikowano:
Autor:

Prezes PGNiG rodem ze Stalowej Woli. Wcześniej był ministrem finansów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jerzy Kwieciński został nowym prezesem PGNiG.

Spółka PGNiG poinformowała o wybraniu Jerzego Kwiecińskiego na nowego prezesa. Rada nadzorcza firmy powołała również czterech jego zastępców. Do zarządu wejdą: Jarosław Wróbel, Przemysław Wacławski, Arkadiusz Sekściński oraz Robert Perkowski.

Jerzy Kwieciński urodził się 16 października 1959 roku w Stalowej Woli. Z wykształcenia jest inżynierem, ukończył Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1991 roku uzyskał tam stopień doktora nauk technicznych w dziedzinie budowy i eksploatacji maszyn. Uzyskał tytuł MBA.

Kwieciński był pracownikiem naukowym Politechniki Warszawskiej. Od 1993 roku pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. W latach 2003-2005 był prezesem Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości. W 2005 roku został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. W 2014 roku został członkiem rady programowej PiS, rok później - wszedł do składu Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Od listopada 2015 roku był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. 9 stycznia 2018 roku został ministrem inwestycji i rozwoju w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. We wrześniu 2019 roku Kwieciński został powołany na stanowisko ministra finansów, inwestycji i rozwoju. Zastąpił dotychczasowego szefa resortu finansów Mariana Banasia, którego wybrano na prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE