reklama

Pożar samochodu w Sędziszowie Młp. Kierowcy zatrzymywali się, aby pomóc ugasić pojazd [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ochotnicza Straż Pożarna - KSRG w Sędziszowie Małopolskim

Pożar samochodu w Sędziszowie Młp. Kierowcy zatrzymywali się, aby pomóc ugasić pojazd [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

Ugaszony samochód w Sędziszowie Małopolskim | foto Ochotnicza Straż Pożarna - KSRG w Sędziszowie Małopolskim

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościDzięki pomocnej postawie innych kierowców, nie doszło do całkowitego spalenia się samochodu na ul. Rzeszowskiej w Sędziszowie Małopolskim.
reklama

Do dramatycznej sytuacji doszło w sobotę wczesnym wieczorem na drodze krajowej nr 94 w Sędziszowie Małopolskim. W okolicach świateł na ulicy Rzeszowskiej zapalił się tam samochód osobowy marki Peugeot.

Dzięki przytomnej reakcji kierowcy, ale także chęci pomocy ze strony innych uczestników ruchu, pojazd nie spłonął całkowicie. Jak podkreślają przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowie Małopolskim, to właśnie szybkość reakcji i pomocna postawa sprawiła, że płomienie nie strawiły całego auta.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że na pasie jezdni w kierunku Ropczyc znajduje się samochód z częściowo wypaloną komorą silnika. Dzięki pomocy innych przejeżdżających kierowców, którzy własnymi gaśnicami gasili komorę silnika, pożar został przytłumiony. Działania polegały na dogaszeniu oraz ostudzeniu komory silnika

reklama

- przekazali druhowie OSP Sędziszów Młp.

Warto Według polskiego serwisu pożarniczego Remiza.pl, w 2023 roku polscy strażacy odnotowali 7166 pożarów samochodów osobowych. Co ciekawe, wbrew obiegowej opinii, zaledwie 21 z nich przydarzyło się pojazdom o napędzie elektrycznym.

Co jest najczęstszą przyczyną pożarów samochodów spalinowych? Okazuje się, że do samozapłonu dochodzi często z powodu wycieku oleju silnikowego lub czynnika klimatyzacji, który może trafić na rozgrzane elementy pojazdu. Bardzo niebezpieczne bywają oczywiście także wycieki paliwa, ponieważ wówczas do nieszczęścia wystarcza iskra z alternatora lub rozrusznika. Oczywiście przyczyną pożarów samochodów bywają także zwarcia lub przeciążenia instalacji elektrycznej. Warto zaznaczyć, że mimo iż statystyki pożarów pojazdów elektrycznych nie są jeszcze tak duże jak spalinowych, to ugaszenie takich pojazdów jest niezwykle trudne.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo