Reklama

Powstaje nowa jednostka ratowniczo-gaśnicza [FOTO]

Opublikowano: wt, 17 wrz 2019 21:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W strefie Rzeszów – Dworzysko powstaje Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

17 września wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec oraz  komendant miejski PSP w Rzeszowie st. bryg. Tomasz Baran podali szczegóły dotyczące inwestycji.

Nowo budowana jednostka znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu, spowoduje skrócenie czasów dojazdu do zdarzeń w północno-zachodniej jego części, wpłynie na poprawę zabezpieczenia stref przemysłowych oraz międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka. Zastępy ratownicze dużo szybciej dotrą do zdarzeń na autostradzie i nowo budowanej drodze ekspresowej.

Prace na placu budowy rozpoczęły się w 2018 roku. Do końca ubiegłego roku wykonane zostały działania związane z budową fundamentów, jak również główna konstrukcja budynku garażowego oraz  pierwsza kondygnacja budynku administracyjno-biurowego. W tej chwili budynek strażnicy znajduje się w stanie surowym zamkniętym i obecnie trwają prace wykończeniowe oraz instalacyjne. Place wewnętrzny i zewnętrzny zostały w 80 procent utwardzone kostką brukową, wykonano podbudowę pod boisko wielofunkcyjne, bieżnię oraz dwie z trzech kondygnacji budynku wspinalni sportowej.

Będzie to nowoczesny budynek składający się m.in. z części administracyjno-biurowej, sal podziału bojowego, hali garażowej, części magazynowo-warsztatowej, stacji obsługi ODO przeznaczonej do prowadzenia przeglądów i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych i ubrań ochrony chemicznej, myjni samochodów pożarniczych, sali szkoleniowej, sali edukacyjnej „OGNIK” sprzyjającej kształtowaniu postaw i nawyków bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży oraz komory dymowej niezbędnej do szkolenia strażaków z jednostek Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.