Reklama

Powrót do normalności lecznicy w Stalowej Woli [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Powrót do normalności lecznicy w Stalowej Woli [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ognisko pandemii koronawirusa w Stalowej Woli zostało wyciszone. Powiatowy Szpital Specjalistyczny wraca do normalnej pracy.

16.05:

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli przygotowuje się do wznowienia zabiegów planowych i przyjęć pacjentów. Dlatego w przyszłym tygodniu cały personel szpitala ma przejść badania na obecność koronawirusa - to jest blisko 1000 osób!

- Pod koniec maja planowane jest przyjmowanie pacjentów do zabiegów planowych. Na razie poszczególne szpitalne oddziały przeprowadzają tylko konieczne zabiegi.

- mówi w Radiu Leliwa Andrzej Komsa, pełniący obowiązki dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

9.04:

Normalnie funkcjonuje już Szpitalny Oddział Ratunkowy w Stalowej Woli, który zamknięto z powodu wykrycia u jednej z pacjentek w niewydolnością krążeniowo-oddechową koronawirusa. Życia kobiety nie udało się uratować. Zmarła na oddziale zakaźnym. Personel, który miał kontakt z pacjentką oraz służbą medyczną w tym czasie przebywa na kwarantannie.

Na kwarantannie przebywa kadra z Oddziału Wewnętrznego, w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z pacjentów. Służby sanitarne miały w czwartek pobierać próbki do badań od personelu Domu Pomocy Społecznej. Placówka została objęta kwarantanną, kiedy u jednego z pensjonariuszy wykryto koronawirusa.

6.04:

Są wyniki badań personelu Oddziału Wewnętrznego stalowowolskiego szpitala.

- Pielęgniarka z Oddziału Wewnętrznego, u której wykryto koronawirusa, nie zaraziła nim pozostałego personelu oddziału. Próby do badania zostały pobrane w sumie od 44 osób – lekarzy, pielęgniarek, salowych, pań sprzątających, a także pacjentów, którzy mieli z nią kontakt. Na szczęście wszystkie wyniki tych testów okazały się ujemne. Na wszelki wypadek, decyzją sanepidu cały przebadany personel pozostaje jeszcze na kwarantannie, a pozostający na Oddziale Wewnętrznym pacjenci są obsługiwani przez pracowników Oddziału Kardiologicznego I. Sytuacja jest więc opanowana i pod kontrolą - zapewnia starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

W stalowowolskim szpitalu utworzony został Oddział Obserwacyjny dla osób u których jest podejrzenie zakażenia koronawirusem.

5.04:

Po tym jak u przebywającej na zwolnieniu lekarskim jednej z pielęgniarek Oddziału Wewnętrznego w Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, stwierdzono obecność koronawirusa, dyrekcja zdecydowała się na jego zamknięcie. Dwóch pacjentów mających kontakt z pielęgniarką i personel objęci są kwarantanną.

Zamknięcie Oddziału Wewnętrznego zmusza do wprowadzenia zmian organizacyjnych. Oddział I Kardiologii przeniesiono do Oddziału Kardiologii II. W związku z tym, że personel interny jest objęty kwarantanną, pacjenci są pod nadzorem kadry z Kardiologii I. Pacjenci z Oddziału Dermatologicznego są wypisywani z lecznicy do domów. Informacja kto i kiedy opuścił szpital jest w posiadaniu sanepidu, który zaleci, o ile jeszcze tego nie zrobił, kwarantannę, bądź pobranie próbek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE