Reklama

Poszukiwani krewni Franciszka Michalczyka z Żurawicy koło Przemyśla. Był żołnierzem u generała Maczka

Opublikowano: sob, 14 lis 2020 16:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starszy strzelec Franciszek Józef Michalczyk mieszkał w Żurawicy. Był żołnierzem 1. Dywizji Pancernej. Poległ we Francji i prawdopodobnie jest pochowany jako nieznany żołnierz na cmentarzu we Francji. Poszukiwani są jego krewni.

Urodził się 4 października 1918 r. w Przemyślu. W 1937 roku ukończył Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.  Mieszkał w Żurawicy, tak samo jak jego ojciec Józef. Był kawalerem. W dokumentach nie ma informacji o rodzinie. W razie wypadku wydał dyspozycję, aby powiadomić jego ojca.

Był żołnierzem gen. Stanisława Maczka. Służył w 1. Dywizji Pancernej na Zachodzie. Walczył w Normandii. Poległ 13 sierpnia 1944 r. we francuskim Cramesnil. Został pochowany jako NN prawdopodobnie na Polskim Cmentarzu Wojennym w Langannerie we Francji.

Franciszek Michalczyk może zostać kolejnym zidentyfikowanym polskim żołnierzem, który zginął w Normandii. Na początku tego roku udało się zidentyfikować grób kpr. Ryszarda Kaniewskiego, żołnierza gen. Maczka. Na jego grobie w Langannerie w Normandii, po kilkudziesięciu latach od śmierci, tabliczka NN została zastąpiona imienną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE