Reklama

Pomocna dłoń dla elektrociepłowni

Opublikowano:
Autor:

Pomocna dłoń dla elektrociepłowni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobre wiadomości dla Stalowej Woli oraz miejscowej elektrociepłowni. Tauron Wytwarzanie chce poszerzyć działalności firmy o odnawialne źródła energii.

W podrzeszowskiej Jasionce Elektrociepłownia Stalowa Wola podpisała list intencyjny z Tauron Wytwarzanie, który jest wstępem do poszerzenia jej zasobów wytwórczych opartych na gazie ziemnym o blok odnawialnych źródeł energii. Podczas Kongresu 590 Elektrociepłownia Stalowa Wola podpisała też 12-letnią umowę z General Electric na serwis turbiny gazowej w budowanym bloku gazowo-parowym.

W Elektrociepłowni Stalowa Wola budowane jest także rezerwowe źródło ciepła, na które składają się kotłownia oraz instalacje pomocnicze i łączące kotłownie z instalacjami budowanego bloku gazowo-parowego. W kotłowni zostaną zainstalowane 4 kotły podgrzewające wodę sieciową na potrzeby grzewcze systemu ciepłowniczego Stalowej Woli i Niska oraz jeden kocioł wytwarzający parę wodną dla lokalnych odbiorców przemysłowych. Przekazanie instalacji do eksploatacji ma nastąpić w 2020 roku. Grupa Tauron prowadzi też program budowy farm fotowoltaicznych. Obejmuje on pięć lokalizacji. Jedną z nich jest Jelnia w Stalowej Woli.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE