Reklama

Politycy PO wściekli na Łukacijewską z Cisnej

Opublikowano:
Autor:

Politycy PO wściekli na Łukacijewską z Cisnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Startująca z ostatniego miejsca na liście Koalicji Europejskiej z maleńkiej gminy Cisna, Elzbieta Łukacijewska, nie szczędzi słów krytyki względem własnej partii. Ta nie została jej dłużna.

O tym, jakim ewenementem w skali kraju była wygrana w eurowyborach Elżbiety Łukacijewskiej, pisaliśmy w artykule Cisna - gmina wyrwana Prawu i Sprawiedliwości.

Kilka dni po głosowaniu europosłanka zabrała głos i na Twitterze wyraziła swój żal skierowany do Platformy Obywatelskiej.

— Elżbieta Łukacijewska (@elukacijewska) 27 maja 2019

Później w wywiadzie dla oko.press stwierdziła, że "postawiono na koalicjanta [od red. chodzi o Czesława Siekierskiego z PSL, który startował z pierwszego miejsca i nie dostał się do Parlamentu Europejskiego]. Zepchnęli mnie gdzieś w środek listy, otoczyli kolegami z miast, co jest dodatkowym utrudnieniem, bo ja pochodzę z małej gminy. Ta wygrana dowodzi, że moi wyborcy świadomie mnie wsparli. Głosowali na Elę, a nie na Koalicję."

- Jestem zdumiona, że taka sytuacja w ogóle zaistniała. Co więcej, mój przypadek nie był odosobniony, ale niech inni opowiadają o sobie, jeśli mają ochotę. Ja mogę powiedzieć jedno: jeśli w polityce nie szanuje się swoich własnych działaczy, to trudno oczekiwać, że ludzie będą nas szanowali - spuentowała dla oko.press europosłanka.

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec odpowiedział bardzo szybko, że każdy kandydat walczył o miejsce w Parlamencie Europejskim na takich samych warunkach.

Pytany o zarzuty kierowane pod adresem kierownictwa Platformy Obywatelskiej przez Elżbietę Łukacijewską, odpowiadał wymijająco. - Wszyscy kandydaci składali się na kampanię i ją sami finansowali, finansując tym samym kampanię wspólną, czyli np. konwencje wyborcze. Ten schemat był stały i dotyczył nie tylko pani poseł Łukacijewskiej - powiedział.

Czy sprawa będzie miała swój dalszy ciąg?
Będziemy informować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE