Reklama

Policjanci z Tarnobrzega dostali sąsiedzkie wsparcie

Opublikowano:
Autor:

Policjanci z Tarnobrzega dostali sąsiedzkie wsparcie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki czujności zaniepokojonej sąsiadki oraz interwencji policjantów, zatrzymani na gorącym uczynku zostali dwaj mężczyźni, którzy włamali się do domu jednorodzinnego i usiłowali ukraść elementy instalacji grzewczej.

Tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzanej sytuacji w jednym z domów na osiedlu Wielowieś. Zaniepokojona sąsiadka zawiadomiła rodzinę właściciela domu jednorodzinnego, że podczas jego nieobecności, nieznajome osoby weszły na posesję i hałasują. Ponieważ właściciel domu przebywał w tym czasie w szpitalu, jego siostra natychmiast zadzwoniła do policjantów i poprosiła o pomoc.

- Przybyły na miejsce patrol sprawdził posesję. Funkcjonariusze ujawnili wybitą szybę w oknie domu. Policjanci natychmiast weszli do środka i zastali przebywających w domu dwóch mężczyzn. Jeden z nich, zmęczony demontażem elementów grzewczych, spał na łóżku, drugi pakował łup do torby. Na widok umundurowanych funkcjonariuszy, odrzucił torbę i zaczął uciekać.

- mówi podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Byli nimi dwaj mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 31 i 60 lat.

- Na podstawie materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili, że 31-latek ma na swoim koncie jeszcze jedno przestępstwo. W maju br. włamał się do szkoły podstawowej w Tarnobrzegu i ukradł dwa laptopy i odtwarzacz DVD, powodując straty na ponad 2 tysiące złotych. Obaj mężczyźni byli w przeszłości notowani za przestępstwa kryminalne. Trafili do policyjnego aresztu. Zostali przesłuchani, policjanci przedstawili im zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego.

- dodaje rzecznik prasowa tarnobrzeskiej policji.

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE