Reklama

Podkarpackie przejścia graniczne powoli wracają do normalności

Opublikowano:
Autor:

Podkarpackie przejścia graniczne powoli wracają do normalności - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od północy 12/13 czerwca Polska otworzyła granice wewnętrzne. Na Podkarpaciu dotyczy to granicy ze Słowacją. Na granicy z Ukrainą w dalszym ciągu zostają utrzymane obostrzenia sanitarne, a kontrole dokonywane są wyłącznie w Korczowej i w Medyce, gdzie od 16 czerwca poza ruchem pieszym wznowione zostają odprawy samochodów osobowych i ciężarowych.

Od 13 czerwca granicę wewnętrzną Unii Europejskiej można przekraczać swobodnie w dowolnym miejscu, zarówno na kierunku do, jak i z Polski, ale planując podróż zagraniczną, należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim (władze Słowacji utrzymały ograniczenia dotyczące wjazdu obywateli Polski).

Z kolei od 16 czerwca wznowione zostają całodobowe odprawy graniczne samochodów osobowych oraz ciężarowych na drogowym przejściu granicznym w Medyce (nie dotyczy ruchu autokarów ani pociągów osobowych). Kontynuowane są odprawy ruchu pieszego. Kontrole dokonywane są również na przejściu granicznym w Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy).

Na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej nadal realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej, a Straż Graniczna zbiera i rejestruje w bazie sanitarnej szczegółowe dane dotyczące miejsca pobytu osób kierowanych na kwarantannę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE