Reklama

Podkarpaccy samorządowcy murem za Kuchcińskim [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Podkarpaccy samorządowcy murem za Kuchcińskim [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pół godziny przed wydaniem oświadczenia Marka Kuchcińskiego 8 sierpnia widzowie TVP Info mogli obejrzeć zwołaną "na szybko" konferencję prasową. Uczestniczyli w niej samorządowcy podkarpaccy, którzy wymieniali zalety i zasługi byłego marszałka Sejmu dla regionu. Na konferencji nie byli obecni wszyscy przedstawiciele podkarpackich samorządów. Zabrakło m.in. włodarza Ustrzyk Dolnych, w których konferencja się odbyła.

W konferencji prasowej, która zwołana została w Ustrzykach Dolnych udział wzięli włodarze gmin: Baligród, Cisna, Czarna, Komańcza, Olszanica, Tyrawa Wołoska, Solina, Lutowiska i Zagórz oraz powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego. Wspólne oświadczenie samorządowców odczytał burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Cel mieli jeden. Chcieli zaznaczyć, że nikt dla nich tyle nie zrobił, co ten "skromny człowiek" - Marek Kuchciński. W czasie służbowych spotkań w schroniskach i hotelach turystycznych fundował im... pierogi. A w Bieszczady nie mógł przecież przyjechać furmanką.

- Gdybym ja była żoną marszałka, no też niestety nie jechałabym w Bieszczady osłem czy dorożką

- powiedziała wójt Cisnej, Renata Szczepańska, która jest osobiście zdruzgotana nagonką medialną na Kuchcińskiego.

- Mamy moralne prawo, aby w zaistniałej sytuacji udzielić wsparcia panu marszałkowi. Jesteśmy wdzięczni za jego osobiste zaangażowanie i działania, które służą tym, którzy w Bieszczadach żyją i tym, którzy je odwiedzają. (...) To atak na męża stanu. To perfidna, polityczna nagonka, która ma zniszczyć Bieszczady

- mówili wczoraj samorządowcy. Zabrakło jednak przedstawicieli niektórych regionów. Nie było między innymi burmistrzów samych Ustrzyk Dolnych, gdzie konferencja się odbyła, i burmistrza Leska.

Do spotkania odniosła się Elżbieta Łukacijewska:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE