Reklama

Podczas interwencji kopał policjantów!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: News4Media

Podczas interwencji kopał policjantów! - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto News4Media

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawca kolizji był pod wpływem alkoholu i nie miał zamiaru być spokojnym podczas policyjnej interwencji. 55-latek zaatakował mundurowych.

W niedzielę, po godzinie 15, w Jarosławiu na Placu Mickiewicza, doszło do kolizji trzech pojazdów. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego.  

CZYTAJ TAKŻE:

Jak informują mundurowi w trakcie ustalania przebiegu zdarzenia od jednej z osób poczuli alkohol. Mężczyzna mówił niewyraźnie i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Dodatkowo podał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane. Przy próbie badania na zawartość alkoholu w organizmie, zaczął zachowywać się nerwowo i agresywnie wobec nich. 

Policjanci poinformowali mężczyznę, że w przypadku odmowy badania, pojadą do szpitala i tam zostanie mu pobrana krew do badania na zwartość alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny i pobudzony, wyrywał się, szarpał i zaczął kopać policjantów. Jednego z funkcjonariuszy ugryzł w rękę w momencie, gdy zakładał mu kajdanki. Podczas prowadzenia do radiowozu kilka razy kopnął jednego z policjantów w klatkę piersiową.    

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień. Została mu także pobrana krew do badania na zawartość alkoholu. Mundurowi ustalili jego tożsamość. Jak się okazało mężczyzna specjalnie podawał fałszywe dane, ponieważ wcześniej był już karany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu w systemie szybko się okazało, że wobec 55-letniego mieszkańca powiatu wielickiego, zostały orzeczone dwa prawomocne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowej, spowodowania kolizji drogowej, niestosowanie się do poleceń policjantów, zakłócenia porządku publicznego i podanie nieprawdziwych danych. Prokurator zastosował wobec 55-latka dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia policjantów, to niewykluczone, że mieszkaniec powiatu wielickiego, usłyszy jeszcze zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowych zakazów.

- mówi aspirant sztabowy Anna Długosz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy