Reklama

Pociągiem z Podkarpacia pojedziesz DO CZECH. Sprawdź bilety i trasy

Opublikowano:
Autor:

Pociągiem z Podkarpacia pojedziesz DO CZECH. Sprawdź bilety i trasy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bardzo możliwe, że do końca tego roku z Podkarpacia ruszy kolejne połączenie międzynarodowe koleją. Oprócz połączenia do Wiednia, o którym już pisaliśmy, pociągi z Przemyśla przez kilka podkarpackich miast najprawdopodobniej będą jeździły również do Czech. Urząd Transportu Kolejowego wydał pozwolenie tamtejszemu przewoźnikowi Leo Express, który już dziś jeździ do Krakowa.

AKTUALIZACJA, 1 grudnia

Początkowo jeden dziennie, docelowo - 4 - tyle połączeń kolejowych między Przemyślem a Pragą ma obsługiwać czeski przewoźnik Leo Express. Firmie zależy na takim połączeniu, bo wie, ze jest ono opłacalne. Okazuje się, że wielu Czechów odwiedza Podkarpacie, a szczególnie Przemyśl właśnie. Przewoźnik chce im ułatwić podróż, między innymi w ten sposób, że na trasy wysyłane będą najnowocześniejsze pociągi. Czy będzie nim ten ze zdjęcia powyżej? Wszystko na to wskazuje.

Co z cenami biletów? Obowiązywała będzie zasada - im wcześniej kupisz bilet, tym będzie tańszy - między 50 a 150 zł na trasie Przemyśl - Praga. Przewidziane są oczywiście zniżki dla studentów, uczniów, seniorów zgodnie z ulgami ustawowymi Czech i Polski. Podróż mogłaby trwać krócej niż 8 godzin - w zależności, jak ułoży się współpraca z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Warto przypomnieć, że pociąg trasy Przemyśl - Praga będzie się zatrzymywał w Rzeszowie, a później w Krakowie, Katowicach i Tychach. W Czechach - w Ostrawie, Przerowie i Ołomuńcu.

---

21 listopada

Pozwolenie wydane przez UTK obowiązuje do 2024 roku, a same pociągi miałyby ruszyć z Przemyśla już 11 grudnia. Dojeżdżałyby one do Przemyśla, a następnie do Medyki.

Na terenie województwa podkarpackiego najprawdopodobniej zatrzymywać się będą w Dębicy, Rzeszowie, Przeworsku, Przemyślu i we wspomnianej Medyce. Czeski przewoźnik będzie docelowo starał się o połączenie do ukraińskich Mościsk. 

O połączenia na tej samej trasie stara się również kolejny tamtejszy przewoźnik Regio Jet

Ceny biletów będziemy znać w przyszłym tygodniu - zachęcamy do sprawdzania aktualizacji do tego artykułu.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Leo Express korzysta ze specjalnego systemu, który automatycznie oblicza ceny biletów zgodnie z najkorzystniejszą taryfą i dostępnymi zniżkami. A jest ich cała masa.

Przypomnimy, że to kolejne połączenia międzynarodowe, które w najbliższym czasie wyruszą z Przemyśla. 15 grudnia wyruszy połączenie do Wiednia, którego realizatorem będzie przewoźnik Austriackie Koleje ÖBB. Pisaliśmy o tym tu: Bezpośredni pociąg z Podkarpacia do Austrii - już wkrótce. Znamy ceny biletów i miasta docelowe!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE