Reklama

Pochówek w dobie koronawirusa! Rośnie liczba zgonów

Opublikowano:
Autor:

Pochówek w dobie koronawirusa! Rośnie liczba zgonów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rządowe wytyczne wskazują, jak zakłady pogrzebowe mają postępować w sytuacji pochówku osoby, która zmarła, a była zakażona koronawirusem.

Sytuacja nie jest zbyt ciekawa, bo cały czas docierają do nas sygnały o tym, że na Podkarpaciu rośnie liczba zgonów, a dodatkowo wydłuża się czas oczekiwania na pogrzeb.

Tylko w pierwszym tygodniu listopada w Rzeszowie zanotowano już 107 zgonów, a dla porównania przez cały październik było to 331 zgonów. Pandemia wymusza zmiany w prowadzeniu pochówku i jest mniej pogrzebów "do ziemi", z kolei przybywa zwłok do spopielenia.


Czytaj także:


 

Jak pochować osobę, która zmarła z powodu koronawirusa, albo miała potwierdzone zakażenie? 

Wytyczne rządowe są jasne, a pisze o tym portal rmf24.pl: zwłoki osób zmarłych na chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2 należy zdezynfekować płynem odkażającym, który działa wirusobójczo. Dodatkowo nie ma już mycia zwłok. Ciało zmarłego na COVID-19 ma być umieszczone w ochronnym, szczelnym worku wraz z ubraniem lub okryciem szpitalnym. Worki także są dezynfekowane.

Kolejny etap to transport. Zwłoki zabezpieczone w taki sposób powinny trafić do trumny lub kapsuły transportowej - jeśli jadą do krematorium. Kapsuła musi być wykonana z materiału umożliwiającego jej mycie i dezynfekcję. Na dnie trumny ma być umieszczona warstwa substancji płynochłonnej o grubości 5 centymetrów. Kiedy zwłoki znajdą się w trumnie trzeba ją szczelnie zamknąć, spryskać płynem odkażającym o działaniu wirusobójczym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE