Reklama

Placówki Poczty Polskiej do zamknięcia? Wiele z nich jest nierentownych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Placówki Poczty Polskiej do zamknięcia? Wiele z nich jest nierentownych - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nawet 70 procent wszystkich placówek Poczty Polskiej w kraju jest nierentownych. Tak wynika ze słów szefostwa spółki. Zyski udaje się wypracowywać tylko pocztom zlokalizowanym w galeriach handlowych. Czy Poczta Polska szukając oszczędności będzie zamykać swoje, niedochodowe placówki?

W całym kraju jest ich ponad 7600, na Podkarpaciu prawie pół tysiąca. Wielu spośród nich czeka zamknięcie. Przyczyną są straty dla spółki Poczty Polskiej. 

Andrzej Bodziony wiceprezes Poczty Polskiej, który był gościem Radia Zielona Góra, wskazywał, że klienci chętnie korzystają z usług pocztowych przy okazji zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych.

- Dlatego Poczta Polska stawia na rozwój sieci swoich placówek w dużych miastach, w popularnych lokalizacjach.

- mówił Bodziony. 

Zdaniem wiceprezesa nieunikniona jest cyfryzacja i automatyzacja usług pocztowych. 

- W tym roku podpisaliśmy umowę na zakup trzech sorterów paczkowych do naszych trzech dużych węzłów ekspedycyjno-rozdzielczych: w Lisim Ogonie, we Wrocławiu i w Lublinie. Zgłosiliśmy też zapotrzebowanie na nowy obiekt na terenie Warszawy. Chcemy zwojować rynek usług kurierskich.

- mówił wiceprezes Poczty Polskiej. 

Już w listopadzie tego roku sektor usług Poczty Polskiej czekają pewne modyfikacje. Andrzej Bodziony zapowiedział zmiany w usłudze Pocztexu i kolejne zakupy automatów pocztowych, na wzór tych używanych przez głównego gracza - inPost.

W całym kraju Poczta Polska ma około 17 tysięcy punktów odbioru paczek. W przyszłym roku ta liczba ma wzrosnąć do 20 tysięcy.

 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy