Reklama

PKS Rzeszów kupił autobusy z bajerami. Sprawdź, z jakimi

Opublikowano:
Autor:

PKS Rzeszów kupił autobusy z bajerami. Sprawdź, z jakimi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po podkarpackich drogach będą jeździć nowoczesne Autosany z wieloma udogodnieniami, funkcjami wspomagającymi osoby niepełnosprawne, dbającymi o środowisko. Na tym lista bajerów się nie kończy.

- 15 sztuk autobusów Autosan Sancity 12LF zakontraktowanych przez Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa zostało przed terminem dostarczonych do zamawiającego -

poinformował Autosan.

W autobusach zastosowane zostały ekologiczne silniki Euro 6 Cummins oraz automatyczne skrzynie biegów Voith. Te pierwsze ograniczą emisje tlenki azotu zmniejszone o 77%, a cząstek stałych - o kolejne 50%. Charakteryzują się też wysoką efektywnością pracy w niskich temperaturach. Z kolei skrzynie oprócz tego że są niezwykle wytrzymałe, to pozwalają na płynne i bezstopniowe rozpędzenie autobusu.

- Zgodnie z wymaganiami 12-metrowe, niskopodłogowe autobusy dla PKS Rzeszów wyposażono dodatkowo w kamery cofania oraz systemy wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika. W celu zapewnienia pasażerom i kierowcom odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa podróżowania w każdym autobusie zamontowane zostały ergonomiczne fotele, klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej oraz kabiny kierowcy, system informacji pasażerskiej (tablice informacyjne, zapowiedzi głosowe), system monitoringu.
Pojazdy posiadają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych takie jak: rampa dla wózka inwalidzkiego, mocowanie wózka, przyciski „stop” oznakowane znakami wypukłymi w języku Braille’a

- zakomunikowała spółka.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE